کد خبر: 239801 A

سرپرست اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان:

حفاظت و احیای میراثفرهنگی، صنایع دستی و مراکز گردشگری شهر کاشان نیازمند تعامل و همکاری مجموعه مدیریت شهری با این اداره است.

سرپرست اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: حفاظت و احیای میراثفرهنگی، صنایع دستی و مراکز گردشگری شهر کاشان نیازمند تعامل و همکاری مجموعه مدیریت شهری با این اداره است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، «مهران سرمدیان» در جلسه مشترک اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان و شورای شهر که با حضور سرپرست و مسولین واحدهای مختلف این اداره در ساختمان شورای اسلامی شهر کاشان در دیدار با رئیس و اعضای شورای شهر کاشان برگزار شد، ضمن تشریح عملکرد این اداره در یک و نیم سال گذشته در بخش‌های میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سرمایه گذاری و حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی کاشان گفت: حفاظت و احیای میراثفرهنگی، صنایع دستی و مراکز گردشگری شهر کاشان نیازمند تعامل و همکاری مجموعه مدیریت شهری با این اداره است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه میراثفرهنگی شهر کاشان گفت: میراثفرهنگی هر شهر نشانه اصالت، عظمت و قدمت فرهنگی آن شهر است که باید با حفظ و احیاء مغتنم شمرده شوند.

سرپرست اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان تصریح کرد: احیای بافت‌های تاریخی و چگونگی احیا از وظایف این اداره است که باید طرحی ریخته شود تا معماری سنتی به ساخت و سازهای جدید اضافه شود. به همین جهت باید بتوانیم با بهره گیری از نوع معماری سنتی طرح‌های جدید ارائه نماییم.

وی با تقدیر از همکاری و تعامل مطلوب شهرداری و شورای اسلامی شهرکاشان با اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان افزود: این دستگاه فرهنگی آماده هر گونه همکاری و تعامل گسترده با نهادهای متولی در هر سه حوزه میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

«علی رسولزاده»، رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، نیز در این دیدار اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر کاشان توجه جدی به مقوله میراثفرهنگی و گردشگری داشته و آماده هر گونه همکاری با اداره‌ میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان در زمینه حفاظت و احیای آثار و ابنیه تاریخی است.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود بافت‌های تاریخی شهر و اماکن تاریخی که تحت مالکیت خصوصی قرار دارند خریداری شده و با مرمت و احیاء، تجدید کاربری شوند.

رسولزاده افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشان آمادگی کامل دارد در این زمینه اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان را یاری کند.

در این جلسه چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر کاشان به ارائه راهکارهایی برای حفظ و احیا میراثفرهنگی، توسعه گردشگری و احیاء صنایع دستی پرداختند تا با حمایت، ضمن شناساندن ظرفیت‌های کاشان در این زمینه‌ها، اشتغال زائی برای جوانان، در رشد و توسعه اقتصادی کاشان نیز گام موثری برداشته شود.

حفاظت و احیای میراث فرهنگی کاشان نیازمند تعامل مدیریت شهری است،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر