کد خبر: 236791 A

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان:

نتایج افکارسنجی اینترنتی اداره تبلیغات اسلامی کاشان در زمینه آسیب‌های عزاداری مذهبی این شهر اعلام شد.

نتایج افکارسنجی اینترنتی اداره تبلیغات اسلامی کاشان در زمینه آسیب‌های عزاداری مذهبی این شهر اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا از کاشان حجت‌الاسلام سید عبدالصاحب حسینی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان، در گفت‌گو با خبرنگاران گفت: در این نظرسنجی که در طول محرم و صفر در وب سایت اداره تبلیغات اسلامی کاشان قرار گرفت، ۲۴۴ کاربر نظر خود را در خصوص مهم‌ترین آسیب‌های عزاداری شهرستان کاشان اعلام کردند.

وی افزود: بر اساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، ۳۱ درصد کاربران، رقابت منفی و چشم و هم چشمی در بین هیئت‌های مذهبی را مهم‌ترین آسیب عزاداری دانسته‌اند.

حجت‌الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: همچنین ۲۱ درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی، لعن علنی، قمه زنی و آسیب جسمی و استفاده از آلات موسیقی دور از شأن ائمه(ع) را مهم‌ترین آسیب دانسته‌اند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان، غلبه بعد عاطفی بر بعد شناخت دینی در مراسمات عزاداری را از دیگر گزینه‌های این نظر سنجی اعلام کرد و تصریح کرد: ۱۶ درصد شرکت کنندگان معتقدند این گزینه مهم‌ترین آسیب عزاداری‌های محرم در کاشان است.

حجت‌الاسلام حسینی آزار و اذیت دیگران از جمله صدای بلندگو، راه بندان را در رتبه بعدی این نظرسنجی دانست و اظهار داشت: در این نظرسنجی، دو گزینه تکراری بودن محتوای سخنرانی و مرثیه و ذکر مطالب دروغ در بیان مصائب، مناقب و بیان مطالب غلوآمیز درباره ائمه(ع) به ترتیب با ۱۰ و ۹ درصد رأی، کمترین آراء را از دیدگاه کاربران به خود اختصاص دادند.

وی افزود: علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت اداره تبلیغات اسلامی کاشان به آدرسwww. kashantabligh. ir نتایج این افکارسنجی را مشاهده کنند.

به گفته حسینی، نتایج این نظرسنجی تأثیر مستقیمی بر ارائه طریق اداره تبلیغات اسلامی کاشان در آسیب زدایی هیئت‌های مذهبی این شهر خواهد داشت.

لازم به ذکراست، بیش از ۶۲۰ هیئت مذهبی در شهرستان کاشان فعال است که ۴۳۰ هیئت دارای مجوز از اداره تبلیغات اسلامی کاشان است.

آزار و اذیت تبلیغات اسلامی رقابت عزاداری محرم موسیقی کاشان اداره نتایج آسیب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر