کد خبر: 236765 A

فرماندار آران و بیدگل

تقدیر و تجلیل از افراد موفق سواد اموز موجب ترویج و نهادینه شدن فرهنگ سواد آموزی در بین جامعه بی‌سواد می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل گفت: تقدیر و تجلیل از افراد موفق سواد اموز موجب ترویج و نهادینه شدن فرهنگ سواد آموزی در بین جامعه بی‌سواد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل «ابوالفضل معینی‌نژاد» در جلسه ستاد راهبردی نهضت سواد آموزی آران و بیدگل که در محل مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان تشکیل شد بااشاره به اهیمت سواد آموزی افراد جامعه افزود: سواد اموزی افراد هر جامعه نشان از توسعه و پیشرفت ان جامعه است.

وی اظهار کرد: همه دستگاه‌های و ارگان‌های دولتی شهرستان موظف هستند آموزش و پرورش را در امر مهم سواد اموزی یار کنند تا در پایان برنامه پنج توسعه جشن باسوادی کامل را برگزار کنیم.

مدیریت آموزش و پرورش اران و بیدگل نیز در این جلسه نامگذاری روز نهضت سواد آموزی در سالروز تشکیل آن به فرمان رهبر بزرگ انقلاب اسلامی یادآور تدبیر و آینده نگری امام خمینی و مجاهدت‌ها و تلاش‌های سواد آموزانی است که با دانش و تلاش‌های خستگی ناپذیر خود، در مسیر ارزشمند مبارزه با جهل و بی‌سوادی گام برداشتند.

محمد معدندار افزود: سوادآموزان و آموزندگان دانش، انسان‌هایی بزرگ هستند که با سلاح دانش و علم و ایمان و بردباری به نبرد و پیکار با بی‌سوادی و جهل می‌پردازند و به فرمودهٔ ایزدمنان در راه حق جهاد می‌کنند و نزد پروردگار بی‌همتا دارای مقامی رفیع و والا هستند.

وی اظهار کرد: برای ریشه کن کردن بی‌سوادی و کم سوادی در جامعه نیاز به یک همت و مدیریت جهادی است که این کار از نشانه‌ها و شایستگی‌های بارز جوانان کویری آران و بیدگل است

در ادامه این جلسه همچنین کار‌شناس مسوول نهضت سواد آموزی آران و بیدگل گفت: هم اکنون ۱۳۵ نفر تحت اموزش کلاس‌های دوره انتقال و آموزش عمومی نهضت سواد آموزی شهرستان هستند.

طاهره غفورزاده افزود: این تعداد افراد در ۱۰ کلاس انتقال و ۳۵ کلاس فرد به فرد توسط ۱۶ آموزشیار نهضت سواد اموزی شهرستان تحت آموزش سواد آموزی قرار گرفته‌اند.

وی با شاره به اینکه بیشترین تعداد سواد اموزان و اموزشیاران را بانوان تشکیل می‌دهند اظهار کرد: تمام فعالیت‌های سه سال اخیر نهضت سواد آموزی شهرستان با همکاری کانون فرهنگی بانوان شهرستان تشکیل می‌شود.

آموزش و پرورش امام خمینی انقلاب اسلامی ترویج فرهنگ توسعه و پیشرفت جامعه افراد بیدگل سواد آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر