کد خبر: 236264 A

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه کاشان؛

۳۰۰ دین پژوه ازکاشان و حومه در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه کاشان گفت: ۳۰۰ دین پژوه از کاشان و حومه در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، حجت الاسلام روح الله شبانی در دیدار اعضای شورای دانشگاه، معاونین و رؤسای دانشکده‌ها و مدیران دانشگاه کاشان با آیت الله نمازی امام جمعه کاشان، سال تأسیس این حوزه در این دانشگاه را از سال ۱۳۸۸ ذکر کرد و اظهار داشت: انتخاب دانشجویان نخبه دینی مذهبی، ایجاد نشاط علمی، تقویت ایمان و غیرت دینی و رشد اخلاق اسلامی و تهذیب نفس از اهداف تأسیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است.

وی افزود: در این حوزه دروس آشنایی با متون اسلامی، نهج البلاغه، اخلاق، فقه، تفسیر، تاریخ اسلام، کلام نوین، جریان‌شناسی و آشنایی با ادیان و… با بهره گیری از اساتید مجرب از کاشان و قم تدریس می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی، زمان بندی و حجم کلاس‌های حوزه دانشجویی به گونه‌ای است که دانشجویان بتوانند در کنار دروس دانشگاهی و با صرف کردن کمترین زمان به چکیده با ارزشی از معارف اهل بیت(ع) و دروس حوزوی دست یابند تا از این طریق بخشی از نیازهای معرفتی خود و اطرافیانشان را برآورده سازند.

حجت الاسلام شبانی با بیان اینکه طی این دوره دین پ‍‍ژوهان حدود ۷۵ واحد درسی را خواهند گذراند افزود: کلاس‌ها روزهای پنج شنبه و روزهای چهارشنبه بعد از ظهر تشکیل می‌شود.

دانشگاه کاشان‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر