کد خبر: 230991 A

امام جمعه موقت کاشان

امام جمعه موقت کاشان گفت: نباید دانشگاه محل سیاسی‌بازی احزاب و جریان‌ها و مورد بهره‌برداری گروهی خاص قرار گیرد.

امام جمعه موقت کاشان گفت: نباید دانشگاه محل سیاسی‌بازی احزاب و جریان‌ها و مورد بهره‌برداری گروهی خاص قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان محمدرضا اسلامی‌تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: ۱۶ آذرماه یادآور حضور درخشان دانشجویان در عرصه مبارزه با دشمن است.

وی با بیان اینکه سابقه استکبارستیزی دانشجویان به سال ۱۳۳۲ برمی‌گردد خاطرنشان کرد: دانشجویان در آن دوران علیه سرسپردگی طاغوت و دخالت‌های آمریکا قیام کردند و عده‌ای به شهادت رسیدند و بسیاری در بند رژیم پهلوی گرفتار شدند.

امام جمعه موقت کاشان تصریح کرد: دانشجویان قشر فرهیخته و از سرمایه‌های باارزش ملت و نظام و کشور هستند و در عرصه‌های سیاسی و انقلابی دانشجویان پرچمدار مبارزه با طاغوت به شمار می‌روند.

اسلامی‌تبار با تأکید بر اینکه ملت و دولت در عرصه‌های علمی بیشتر به سرمایه‌هایی نظیر دانشجویان نیاز دارد گفت: البته دانشجویان در عرصه‌های سیاسی باید با تحلیل‌های درست سیاسی خود و شناخت برنامه‌های و جریان‌ها برای مردم بصیرت‌افزایی کنند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص عرصه علم و فناوری و عدم توقف شتاب علمی کشور عنوان کرد: یکی از عوامل استقلال کشور رشد علمی است که البته کشورمان در این زمینه شتاب خوب و شایسته‌ای دارد که نباید متوقف
شود.

امام جمعه موقت کاشان تهاجم فرهنگی را یکی از برنامه‌های اصلی و توطئه‌های برنامه‌ریزی شده دشمن دانست و گفت: دانشجویان باید در این زمنیه روشنگری کنند و مردم را نسبت به این هجوم‌ها آگاه‌تر و روشن‌تر سازند.

اسلامی‌تبار، عدالت‌خواهی و تقویت ارزش‌های اخلاقی را یکی دیگر از مواردی دانست که دانشجویان باید برای گسترش و رشد آن در جامعه حرکت پیشرو داشته باشند.

خطیب نماز جمعه کاشان، با تأکید بر اینکه دانشجویان باید توجه داشته باشند که دانشگاه مکانی مقدس برای یادگیری علم و دانش است تصریح کرد: نباید دانشگاه محل سیاسی‌بازی احزاب و جریان‌ها و مورد بهره‌برداری گروهی خاص قرار گیرد.

اسلامی‌تبار همچنین تأکید کرد: دانشگاه یک نمایشگاه مد، لباس و آرایش‌ نیست و نباید با این اقدامات قداست این مکان مقدس را زیر سؤال برد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی بیان داشت: امروز شاهد تحقق حماسه میلیونی حسینی توسط زائران آن حضرت هستیم و مشاهده می‌کنیم میلیون‌ها دل عاشق در کربلا حضور دارند.

وی، کربلا را نماد و عرصه تجلی قدرت و اقتدار اسلام دانست و گفت: اجتماع میلیونی با حضور ۲۰ میلیون زائر می‌تواند از معجزات امام حسین(ع) باشد آن هم در کشوری که از لحاظ اقتصادی و امنیتی با مشکل مواجه است.

امام جمعه موقت کاشان با اشاره به اینکه کشور عراق اکنون درگیر جنگ و مبارزه با دشمن است افزود: با وجود این شرایط از تمام دنیا کوچک و بزرگ به زیارت امام حسین(ع) می‌روند و با پای پیاده به سوی حرم اباعبدالله(ع) راهپیمایی می‌کنند.

اسلامی‌تبار همچنین در ادامه با پاسداشت روز مجلس، یاد و خاطره شهید مدرس را گرامی داشت و گفت: مدرس فردی شجاع بود که در مقابل استکبار و استعمار ایستاد.

وی همچنین به تعبیر امام راحل در مورد شهید مدرس اشاره کرد و سپس یادآور شد: نماینده نباید پیرو هوای نفس بوده و به دنبال ثروت برود و هیچ‌گاه نباید از تهدیدها بترسد و در مقابل مستکبران کوتاه بیاید.

اسلامی‌تبار سپس به بیان حادثه‌ای در زمان شهید مدرس پرداخت و گفت: در شرایطی که نمایندگان آن دوران از تهدید شوروی بیم داشتند اما شهید مدرس در برابر این تهدیدها ایستاد و صحبت‌های او باشد بقیه نمایندگان نیز ترس خود را کنار گذاشته و در برابر این شرایط ایستادگی کنند.

استکبار بازی جامعه دولت سرمایه علم و دانش علم و فناوری کربلا مد مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر