کد خبر: 230984 A

رییس اداره زندان کاشان

فراموشی آموزه های دینی، ضعف ارتباط خانه و مدرسه، و اخراج دانش آموزان، از کلاس درس، از جمله زمینه هایی است که بروز جرم و بزه در بزرگسالی را افزایش می دهد

رییس اداره زندان کاشان گفت: فراموشی آموزه های دینی، ضعف ارتباط خانه و مدرسه، و اخراج دانش آموزان، از کلاس درس، از جمله زمینه هایی است که بروز جرم و بزه در بزرگسالی را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا از کاشان " مصطفی کیشانی " در همایش سالانه مشاوران مدارس کاشان افزود: مسوولیت آموزش و پرورش در کشف استعدادها، مسوولیتی فراتر از سایر سازمانها است هرچند که آموزش و پرورش با مشکلات اقتصادی و اعتبارات مواجه است.

به گفته وی، با مراقبت و نظارت والدین نسبت به رفتار بچه ها، برنامه ریزی برای اوقات فراغت فرزندان و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان می تواند در کاهش جرم در جامعه اثر بخش باشد.

وی اظهار داشت: تعبیر کلام امام علی علیه السلام که می فرماید " فرزندان خود را برای بعد از خود تربیت کنید "، کاهش فاصله ها میان خانواده با فرزندان در خانه واستمرار ارتباطهای صمیمی ارکان مدرسه با دانش آموزان است.

وی بااشاره به فعالیت ۶۰۰ هئیت مذهبی در کاشان تصریح کرد: از ظرفیت و توانمندی هیئت های مذهبی برای اصلاح جامعه استفاده نمی شود و جای تاسف است که بخشی از زندانیان را بچه های هیئتی تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: آمار زندان و مراجعان دادگستری زیبنده کاشان نیست که اگر بخشی از صنایع فعال در این شهرستان، فقط یکی از زندانیان را به کار بگیرد، آمار زندانیان به صفر خواهد رسید.

کیشانی، تحصیل و مهارت را از جمله عوامل کاهش جرم خواند و گفت: به استناد آمار شش ماهه اول سال جاری، ۶۵ درصد از زندانیان کاشان بی سواد و کم هستند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است.

آموزش و پرورش آموزه های دینی امام علی اوقات فراغت جامعه جرم خانواده دانش آموزان زندان مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر