کد خبر: 216767 A

برای دومین سال؛

رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد از برگزاری آیین پرچم زنی در آخرین جمعه ماه ذی الحجه در برای دومین سال در این شهر خبر داد.

رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد از برگزاری آیین پرچم زنی در آخرین جمعه ماه ذی الحجه در برای دومین سال در این شهر خبر داد.

سید حسین یدالهی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل با اعلام این خبر گفت: آیین پرچم زنی در سال قبل با پیشنهاد شورای اسلامی شهر نوش آباد مطرح شده و مقرر شد هر ساله با حضور مردم، مسئولین و امام جمعه و جماعات این شهر در آخرین جمعه ماه ذی الحجه برگزار شود.

وی هدف از برگزاری این آیین را ایجاد همبستگی، یکدلی و اتحاد بین هیات مذهبی نوش آباد در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان دانست.

یدالهی در رابطه با جلسه شورا با هیات و مسئولان گفت: در جلسه‌ای که با حضور مسئولان و نمایندگان هیات مذهبی از جمله دادستان شهرستان آران و بیدگل، رییس پلیس اطلاعات شهرستان، رییس کلانتری و مسئول اطلاعات کلانتری ۱۲ نوش آباد، اعضای شورای اسلامی، نماینده شهرداری و مسئولان هیات مذهبی برگزار و مقرر شد کلیه روحانیون، مداحان، هیات‌ها و مسئولان طی عنوان آیین پرچم زنی به آذین بندی، پرچم زنی و سیاه پوش نمودن معابر شهر از جمله خیابان امام خمینی تا مسیر گلزار شهدای این شهر بپردازند.

رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد در ادامه افزود: اجرای این آیین، توسط هیات مذهبی شهر نوش آباد صورت می‌گیرد که پرچم و پرده و آماده سازی آن‌ها با عنوان هیآت مذهبی نوش آباد در معابر این شهر نصب خواهند شد.

سید حسین یدالهی با اشاره به دیگر مصوبات جلسه فوق خاطر نشان کرد: از دیگر مصوبات این جلسه که به منظور ایجاد نظم و انظباط شهری منظور شد، ممنوعیت نصب هرگونه پرچم و پرده و داربست در معابر و میادین و ایجاد ایستگاه صلواتی در خیابان اصلی شهر است.

آیین پرچم زنی در آخرین جمعه ماه ذی الحجه در تاریخ دوم آبان ماه ۱۳۹۳ در خیابان امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

امام جمعه امام خمینی ایستگاه صلواتی شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شهرداری عزاداری مداحان پرچم نوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر