کد خبر: 216764 A

امام جمعه کاشان:

نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: رحلت آیت‌الله مهدوی کنی به طور معنای واقعی، ضایعه جبران‌ناپذیری برای جامعه، نظام و کشور محسوب می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: رحلت آیت‌الله مهدوی کنی به طور معنای واقعی، ضایعه جبران‌ناپذیری برای جامعه، نظام و کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با تسلیت رحلت
آیت‌الله مهدوی کنی، رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: معمولا پس از فقدان شخصیت‌های برجسته‌، به بخشی از ویژگی‌ها و ابعاد علمی و اخلاقی آنها پی می‌بریم.

او با بیان اینکه اکنون نمی‌توان خلأ وجودی آیت‌الله مهدوی کنی در حوزه ریاست مجلس خبرگان رهبری را جبران کرد خاطرنشان کرد: اکنون بزرگواران مجلس خبرگان رایزنی‌های فراوانی می‌کنند برای آنکه پی ببرند چه شخصی شایستگی جانشینی این عالم برجسته با آن سوابق درخشان را می‌تواند داشته باشد.

امام جمعه کاشان سپس به بخشی از اقدامات آیت‌الله مهدوی کنی در طول حیات خویش اشاره کرد و گفت: ایشان پیش از انقلاب از شاگردان برجسته امام راحل و از پیشگامان نهضت انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت که در این مسیر شکنجه‌ها و سختی‌های فراوانی را نیز متحمل شد و پس از انقلاب نیز هر جا بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امر می‌فرمود در آنجا انجام وظیفه می‌کرد.

نمازی عضویت در شورای انقلاب با فرمان امام راحل در پاریس، ایجاد کمیته‌های انقلاب اسلامی در آغاز انقلاب، تصدی وزارت کشور در کابینه شهیدان رجایی و باهنر و نخست‌وزیری بعد از شهادت این دو شهید بزرگوار، امامت جمعه تهران، دبیری و ریاست جامعه روحانیت مبارز تهران، تولیت حوزه علمیه مروی، ایجاد دانشگاه امام صادق(ع) و ریاست مجلس خبرگان رهبری در چند سال اخیر را از جمله مسئولیت‌های آیت‌لله مهدوی کنی در نظام جمهوری اسلامی برشمرد.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان در ادامه با گرامیداشت سالروز شهادت فرزند امام راحل حاج آقا مصطفی خمینی در سال ۵۶ در اثر یک ملاقات مشکوک، بیان کرد: خدای متعال با امام خمینی(ره) معامله‌ای انجام داد یک امانت گرانبها به نام حاج آقا مصطفی خمینی را از امام گرفت و هدیه‌ای ارزشمند چون انقلاب اسلامی را به او تقدیم کرد.

نمازی همچنین فراسیدن ماه محرم ماه قیام حسینی را پاس داشت و تصریح کرد: این ماه، ماه اندوه و ماتم برای شیعیان و محبان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) و فرصتی برای سوگواری و عزاداری سالار شهیدان است.

او با اشاره به اجتماع بزرگ هیات مذهبی کاشان در مصلی بقیة‌الله الاعظم این شهرستان عنوان کرد: امروز همه کسانی که در این مراسم حضور داشتند خطاب به امام زمان(عج) خویش می‌گویند تا آخرین لحظه عمر راه جدت را ادامه می‌دهیم.

نمازی همچنین به دیدار جمعی از جوانان نخبه و برگزیدگان المپیادها و جشنواره‌های علمی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و به ذکر بخشی از فرازهای بیانات ایشان در این دیدار پرداخت.

او در بخش دیگری از خطبه‌ها اختلافات بین گروه‌های سیاسی را آفتی که جامعه اسلامی ما را تهدید می‌کند دانست و گفت: کسانی که جزو احزاب و گروه‌های سیاسی هستند باید بر مدار اسلام حرکت کنند.

نمازی تأکید کرد: اگر مناقشات ادامه پیدا کند تهدیدی برای اقتدار جامعه اسلامی است چراکه دشمنان از تفرقه و تعارض‌ها خوشحال می‌شوند.

آیت الله مهدوی کنی امام جمعه امام راحل امام صادق انقلاب اهل بیت علیهم السلام جامعه جامعه اسلامی گروه های سیاسی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر