کد خبر: 210338 A

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان؛

یک صدمین سالگرد آموزش و پرورش کاشان که نشان دهنده قدمت علمی و تایید علم و فرهنگ در این شهرستان است، جشن گرفته می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان گفت: یک صدمین سالگرد آموزش و پرورش کاشان که نشان دهنده قدمت علمی و تایید علم وفرهنگ دراین شهرستان است، جشن گرفته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، «محمود خدمتی»، مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان، شامگاه روز گذشته، نهم مهر ماه، در اولین نشست خبری که با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان کاشان در مرکز رفاهی فرهنگیان این شهرستان برگزارشده بود با تسلیت شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)، ارتباط اصحاب رسانه با این اداره در انعکاس اخبار را موجب اعتماد بیشتر مردم به اداره آموزش و پرورش کاشان دانست و گفت: امیدوارم با توجه به اینکه اینجانب، یازدهمین مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی هستم بتوانم در راستای سیاست دولت تدبیر و امید و منویات مقام معظم رهبری حرکت کنم.

وی نگاه نقد و انتقاد به عملکرد آموزش و پرورش با انتقال واقعیات به مردم توسط خبرنگاران را مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه در جنگ رسانه‌ای قرارداریم، خبر و خبر رسانی درست یک واقعیت ارزشمند در جامعه است.

خدمتی استفاده از ظرفیت درست خبر رسانی را موجب کمک به اقتصاد آموزش و پرورش دانست و گفت: امروز هرگونه هزینه کردن در آموزش و پرورش، سرمایه گذاری درعلم و تربیت است.

وی به مقایسه کردن افزایش اخبار فعلی اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان با شش سال گذشته اشاره کرد و گفت: اگر در شش سال پیش هر سه روز یک خبر در آموزش و پرورش کاشان داشتیم امروز این نسبت ۱۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان، افزایش اخبار اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان نسبت به سالهای قبل را نتیجه تلاش خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان دانست و گفت: با توجه به ظرفیت آموزش و پرورش و استعدادهایی که خبرنگاران در خبررسانی و تولید اخبار این شهرستان دارند امکان بالا رفتن آمار اخبار این اداره وجود دارد.

وی با بیان اینکه آمورش و پرورش کاشان در سال ۱۲۹۵ از حالت مکتب خانه‌ای به شیوه کلاسیک تبدیل شده است، از تشکیل ستادی برای اجرایی شدن برگزاری همایش یک صدومین سالگرد آموزش و پرورش کاشان خبرداد و گفت: سال۱۳۹۵ یک صدومین سالگرد نوین در آموزش و پرورش کاشان که نشان دهنده قدمت علمی و تایید علم و فرهنگ دراین شهرستان است جشن گرفته می‌شود.

۵۲هزار دانش آموز در شهرستان کاشان مشغول تحصیل هستند

خدمتی از وجود بیش از ۵۲ هزاردانش آموز درسه دوره تحصیلی در مدارس دولتی و غیر انتفاعی تحت پوشش آموزش و پرورش کاشان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۸ هزار نفر در دوره ابتدایی، ۸ هزار و۸۰۰ نفر در دوره متوسطه اول و ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در دوره متوسطه دوم در هنرستانهای فنی حرفه‌ای و کار و دانش شهرستان کاشان مشغول به تحصیل هستند.

شعاع خدمات آموزش و پرورش کاشان ۱۰۰ کیلومتر است

وی با اشاره به اینکه چهار هزار نفر مدیر، معلم و دبیر کار آموزش این تعداد دانش آموز در دو هزار ۲۰۰ کلاس درس در ۳۵۲ واحد آموزشی این شهرستان را به عهده دارند. گفت: شعاع خدمات آموزش و پرورش شهرستان کاشان به حدود ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد که این خود نشان دهنده گستردگی آموزش و پرورش کاشان در خدمت رسانی به مردم است.

وی از مشغول به تحصیل بودن ۷ هزار دانش آموز افغان در سه دوره تحصیلی در شهرستان کاشان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سال گذشته برای هر دانش آموز افغان ۲۵۰ هزار تومان دریافت می‌شد ولی در سال تحصیلی جاری تاکنون هیچ مبلغی بابت تحصیل این تعداد دانش آموز افغان در کاشان پرداخت نشده است.

ساختمان اداری آموزش و پرورش کاشان با گذشت ۱۳ سال ازکلنگ زنی، هنوز آماده بهره برداری نیست

خدمتی عدم تکمیل ساختمان اداری آموزش و پرورش شهرستان کاشان با گذشت ۱۳ سال از کلنگ زنی جهت عملیات اجرایی را مهم‌ترین مشکل این اداره عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه پیمانکار این پروژه سازمان مسکن و شهرسازی است از حدود اختیارات اداره آموزش و پرورش کاشان خارج است.

وی با انتقاد از اینکه جانمایی ساختمان جدید آموزش و پرورش کاشان مشکل دار است، گفت: متاسفانه بخشی از طبقات این ساختمان در دوره مدیران گذشته حذف شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلساتی که با فرماندار شهرستان کاشان درخصوص تکمیل ساختمان اداری آمورش و پرورش کاشان داشتیم امیدواریم با کمک مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اصفهان هرچه زوتراین مشکل برطرف شود.

توسعه در پیشرفت علمی و تربیتی آموزش و پرورش کاشان نیازمند کمک جمعی است

خدمتی با تاکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت‌های شهرستان کاشان درکمک به آموزش و پرورش این شهرستان استفاده شود گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش میدان وسیع برای تلاش و سرمایه گذاری علمی و تربیتی است بدون همکاری و کمک کلیه ارگانهای شهرستان کاشان: اعم ازحوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدیران دستگاههای دولتی و خبرین توسعه در پیشرفت علمی و تربیتی در آموزش وپرورش کاشان امکان پذیر نیست.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان اداره آموزش و پرورش اصحاب رسانه اقتصاد جامعه خدمت رسانی به مردم دولت مسکن منویات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر