کد خبر: 208052 A

به مناسبت هفته دفاع مقدس:

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گردهمایی بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی کاشان به همت پایگاه بسیج حضرت حمزه سیدالشهداء(ع) و حضرت زینب(س) برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گردهمایی بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی کاشان به همت پایگاه بسیج حضرت حمزه سیدالشهداء(ع) و حضرت زینب(س) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، یکی از فرماندهان عالی رتبه فرماندهی کل سپاه کشور، در این مراسم با اشاره به تعبیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) از انقلاب اسلامی ایران به عنوان انفجار نور اظهار داشت: توجه به فرمایشات و سخنان حضرت امام خمینی(ره) اهمیت آن را در بستر زمان نشان می دهد.

سردار حسین رضا صادقی گفت: گذر زمان تحقق وعده خداوند در قرآن کریم و سخنان امام خمینی(ره) و آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در برهه ای از جنگ تبلیغاتی شرق و غرب علیه ایران به وقوع پیوست که در چنین عصری یک انقلاب صد در صد دینی در حالی که هیچ کس باور نمی کرد به پیروزی رسید.

سردار صادقی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی در شرق و غرب عالم، مشاهده کرد که تمام اقداماتشان بر ضد ایران بی فایده بوده بنابراین تصمیم گرفت که بر علیه این انقلاب نوپا، اقداماتی انجام دهد.

وی، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در آن دوران از هر جهت چه از حیثنظامی و دفاعی یا از جهات دیگر در مراحل ابتدایی قرار داشت، تاکید کرد: دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات خود را بر علیه ایران آغاز کردند و این انقلاب از همان ابتدا در حال مقاومت و ایستادگی بوده، مقاومتی که تاکنون ادامه داشته و خواهد یافت.

وی، حضور تک تک افراد و اقشار جامعه اعم از دانشجو، استاد، شهری و روستایی در این دفاع را از نکات برجسته این مقاومت عنوان کرد و اذعان داشت: دشمن از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همیشه برنامه های مختلفی را بر ضد انقلاب داشته و موفق نشدند که این از یک طرف نشان دهنده لطف خداوند به ما و از طرف دیگر نشان دهنده مکر خدا به دشمن است.

این فرمانده سپاه، به مبارزه دشمنان علیه انقلاب با تکیه بر تکنولوژی و امکانات اشاره کرد و افزود: آنان در این مبارزات از مکر خداوند و معنویات کاملاً بی اطلاع بوده و اگر هم اطلاع داشته باشند از شناخت کافی برای درک این معنویات که پشتوانه انقلاب اسلامی ایران است بی بهره بوده و می باشند.

وی، با بیان اینکه استکبار جهانی مشاهده کرد که مردم مستقیماً وارد عرصه شده و از هر لحاظ از اسلام و انقلاب حمایت می کنند، ادامه داد: آنان در هر لحظه در حال برنامه ریزی و طرح تازه ای همانند جریان تجزیه طلبی های کردستان یا خیانت های خلق عرب و… بوده و هستند.

وی ادامه داد: اقدامات دشمن بعد از انقلاب با پشتوانه الهی و حمایت مردمی روبرو شد و بی نتیجه ماند بنابراین به فکر یک اقدام اساسی دیگری بر علیه این انقلاب افتاد.

سردار صادقی، با اشاره به جنگ تحمیلی یادآور شد: صدام در آن شرایط با ادعاهای بسیاری همچون پان عربیسم و پان ترکیسم در منطقه حضور داشت، شخصیتی قلدر و زورگو با ویژگی های خاص که دشمنان، او را بر علیه ایران تحریک کردند.

این فرمانده سپاه، با بیان اینکه تمام این سختی ها و دشواری ها برای امتحان و آزمون بندگان است، اظهار داشت: ما هزینه های زیادی را صرف جنگ و انقلاب کرده ایم ولی در عوض ارزش های ماندگاری مانند عزت نفس، شرف، ایمان و غیرت را به دست آورده ایم که تا قیامت ماندگار است.

وی تاکید کرد: هر اقدامی که با اخلاص و برای خداوند باشد ماندگار است همچون واقعه عاشورا که هر سال مراسم عزداری سالار شهیدان ابا عبدالله حسین(ع) با شور حسینی بیشتری برگزار می شود، انقلاب ما نیز از جمله این اقدامات ماندگار است.

گفتنی است محسن محمد نظر مسئول بسیج ادارات شهرستان کاشان و اعضای بسیج حوزه ادارات و جمعی از مسئولین و بسیجیان دانشگاه در این مراسم حضور داشتند.

آیت الله خامنه ای استکبار جهانی انقلاب انقلاب اسلامی بسیج جامعه حضرت زینب دانشجو دانشگاه علوم پزشکی دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر