کد خبر: 179755 A

معاون آموزش و پرورش کاشان:

دوره ابتدایی از مهم‌ترین دوره‌های تحصیلی دانش‌آموزان محسوب می‌شود و معلمان دوره ابتدایی باید در راستای کیفی‌سازی هر چه بیشتر آموزش‌های این دوره تحصیلی فعالیت کنند و این جشنواره یک مسیر برای رسیدن به این هدف است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشان گفت: دوره ابتدایی از مهم‌ترین دوره‌های تحصیلی دانش‌آموزان محسوب می‌شود و معلمان دوره ابتدایی باید در راستای کیفی‌سازی هر چه بیشتر آموزش‌های این دوره تحصیلی فعالیت کنند و این جشنواره یک مسیر برای رسیدن به این هدف است.

به گزارش ایلنا از کاشان؛ " عفت پدرام فر " در هفتمین جشنواره برترین های آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشان افزود: در جهان معاصر، نظام های آموزشی باید همپای تحولات جهانی، حرکت کنند و با دانسته های قدیمی نمی توان، شهروندانی آگاه برای آینده کشورها پرورش داد.

وی اظهار داشت: ماموریت معلمان در قرن معاصر، هدایت و آگاهی بخشی است که بر بستر آگاه شدن خود معلم تعریف می شود و حاصل آن پرورش همزمان قلب و دست و اندیشه دانش آموزان است.

وی تاکید کرد: تشکیل کارگاه های آموزشی معلمان به صورت هفتگی، تشکیل پایگاه های فعالیت رشد برای ۳۰۰ دانش آموز با نیازهای ویژه، تشکیل پایگاه گفتار درمانی برای ۱۰۰ دانش آموز از جمله طرح های آموزش و پرورش کاشان در سال تحصیلی جاری بوده است.

وی گفت: اجرای جشنواره‌ جابر بن حیان با هدف ترویج علم و پژوهش در دوره ابتدایی با مشارکت خانواده ها، در بیش از ۸۰ درصد مدارس ابتدایی اجرا شد که چهار نفر از دانش آموزان کاشان به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشانافزود: اجرای طرح پرورش خلاقیت و طرح پیشگامان مدارس ابتدایی درافق ۱۴۰۴، طرح در محضر قرآن ویژه کارکنان مدارس، برگزاری کارگاه آموزشی کیفیت‌ بخشی به آموزش در شنبه هر هفته، برگزاری کارگاه آموزشی ریاضی ششم بصورت هفتگی با قطب‌بندی مدار س از دیگر برنامه های مدیریت آموزش و پرورش کاشان در جهت اجرای طرح تحول بنیادین نظام آموزشی عنوان کرد.

وی بااشاره به ضرورت استفاده از فناوری های نوین اظهار داشت: تشکیل گروه‌های آموزشی مدارس و ایجاد بیش از ۸۰ وبلاگ آموزشی، برپایی جشنواره های تدریس و اقدام‌پژوهی در کلیه مدارس، تولید کیف و کتاب الکترونیک، از دیگر برنامه های اجرایی در سال جاری بود.

پدرام گفت: در سال جاری تحصیلی ۸۶ نفر از آموزگاران کاشان در جشنواره های مختلف موفق به کسب رتبه های برتر استانی اصفهان و کشور شدند.

آموزش و پرورش اصفهان الکترونیک خلاقیت دانش آموز دانش آموزان رشد فناوری قرآن معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر