کد خبر: 179752 A

معاون آموزش و پرورش استان اصفهان:

مدیریت جهادی در آموزش و پرورش محقق می شود، چرا که با کمبود بودجه، معلم و فضای مناسب، بالاترین بهره وری را کسب می کند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدیریت جهادی در آموزش و پرورش محقق می شود، چرا که با کمبود بودجه، معلم و فضای مناسب، بالاترین بهره وری را کسب می کند.


به گزارش ایلنا؛ " نجمه باجلان " در هفتمین جشنواره برترین های آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشان افزود: مدیریت جهادی یعنی توجه به کیفیت فعالیت ها و برنامه ریزی برای توجه همه جانبه به عملکردها که باید سرلوحه عمل همه مدیران قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: به تعبیر دیگر، مدیریت جهادی یعنی رعایت سلسه مراتب و ولایت پذیری نسبت به مافوق تا در شرایط سخت بتوانیم با مشارکت هم، به بهره وری مناسب برسیم.

وی تاکید کرد: در تعالیم آسمانی، مدیریت به معنی پست و مقام نیست، بلکه مسوولیت است که شرط اصلی آن، خودسازی و توکل به خالق یکتا و برنامه ریزی همه جانبه برای رسیدن به موفقیت است.

وی با موفق خواندن طرح راهبران آموزشی گفت: شناسایی مشکلات آموزشی موجود به صورت واقعی، توانایی تحلیل و آسیب شناسی دقیق آموزشی براساس شاخص های تعریف شده، برطرف کردن مشکلات آموزشی و برنامه ریزی برای معلمان، از جمله اهداف طرح راهبران آموزشی است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: پایه ششم ابتدایی تکمیل کننده حلقه تعلیم و تربیت در مدارس است که در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایجاد شد.

باجلان اظهار داشت: عناوین جدید وارد شده به مباحثدرسی پایه ششم دبستان، شامل، " تفکر و پژوهش " و " کار و مهارت " آغاز مسیر تحول در نظام آموزشی بر مبنای تفکر و قانون مداری شهروندان آاینده کشور است.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بودجه بهره وری تعلیم و تربیت شاخص قانون معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر