کد خبر: 179747 A

از آغاز طرح سلامت تاکنون؛

از آغاز طرح نظام سلامت تاکنون، زایمان طبیعی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۶۰ درصد رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: از آغاز طرح نظام سلامت تاکنون، زایمان طبیعی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۶۰ درصد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان دکتر داود خیر خواه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز طرح سلامت از ۱۵ اردیبهشت ماه افزود: میزان سزارین در این مدت ۴۰ درصد است در حالی که این نسبت در سال قبل برعکس بوده است.

وی، به اجرای بسته حمایتی ترویج زایمان طبیعی از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۳ در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان و بیمارستان شهید رجایی آران و بیدگل اشاره و تصریح کرد: از زمان شروع برنامه تاکنون، میزان سزارین بیشتر از ۵/۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

معاون درمان دانشگاه اظهار داشت: میزان زایمان طبیعی طی این مدت در بیمارستان شهید بهشتی ۹۹/۶۰ درصد و بیمارستان رجایی ۷۱/۶۰ درصد گزارش شده است.

وی، کاهش میزان سزارین هر سه ماه به میزان ۵/۲ درصد را از اهداف کلی برنامه ترویج زایمان طبیعی عنوان کرد و ادامه داد: میزان سزارین بایستی در پایان شش ماه پنج درصد میزان پایه و در پایان سال به میزان ۱۰ درصد وضعیت میزان پایه کاهش یابد.

دکتر خیرخواه تاکید کرد: همچنین هر متخصص زنان و زایمان شاغل در بیمارستان های دانشگاهی مکلف به کاهش سزارین به میزان مذکور می باشند.

بیمارستان پوشش دانشگاه علوم پزشکی درمان زایمان زنان سزارین سلامت شهید بهشتی رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر