کد خبر: 179746 A

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان؛

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، آیین غبارروبی و نکوداشت مساجد در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، آیین غبارروبی و نکوداشت مساجد در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفتگو با حبرنگاران، با اعلام این مطلب و با اشاره به برگزاری این آیین هر سال در دهه ماه شعبان در کشور اظهار داشت: آیین غبارروبی در این دانشگاه به همت هیات دانشجویی عشاق ولایه اجرا شد.

حجت الاسلام علیرضا شاه فضل، هدف از انتخاب این دهه را آماده‌سازی مساجد برای پذیرایی از مهمانان خداوند دانست و افزود: دست‌اندرکاران مسجد و خیران با محوریت ائمه جماعت اقدام به رفع کمبودها و نواقص و نظافت و بهداشت مساجد می‌کنند تا خانه خدا برای پذیرش مهمانان پروردگار در ماه رمضان آماده شود.

وی، با بیان اینکه مسجد به عنوان مهمترین پایگاه مردمی همواره بستری برای اجرای برنامه های ملی، فرهنگی و مذهبی بوده، تصریح کرد: امروز نیز مسجد علاوه بر این که محلی برای برگزاری نماز جماعت است، مکانی برای آموزش های دینی و علمی است.

حجت الاسلام و المسلمین شاه فضل، پاکیزه بودن محیط مسجد و ایجاد فضایی دل‌نشین را در افزایش رغبت نوجوانان و جوانان به حضور معنوی در این مکان‌ها و مشارکت جدی در برنامه‌های آن بسیار موثر عنوان کرد.

گفتنی است دهه آخر ماه شعبان به عنوان دهه " تکریم و غبارروبی مساجد " نامگذاریی شده و هر ساله به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان این آیین برگزار می شود.

دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی ماه رمضان مسجد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نماز آیین مساجد نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر