کد خبر: 179745 A

معاون توان بخشی بهزیستی کشور:

درقانون جدید حمایت از معلولین همه ارگانها مکلف هستند جوابگوی نیاز معلولین در دانشگاهها، تضمین اشتغال، بیمه، بارنشستگی پیش از موعد و تامین تجهیزات معلولین باشند

درقانون جدید حمایت از معلولین همه ارگانها مکلف هستند جوابگوی نیاز معلولین در دانشگاهها، تضمین اشتغال، بیمه، بارنشستگی پیش از موعد و تامین تجهیزات معلولین باشند.

«اکبر سخنگو» معاون توان بخشی سازمان بهریستی کشور درحاشیه بازدید از کاشانه مهر کاشان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان از طی نمودن مراحل نهایی قانون جدید حمایت از معلولین در هیئت دولت و تصویب آن درمجلس شورای اسلامی خبرداد وگفت: با توجه به نواقصی که در قانون قبلی وجود داشت برای بازنگری دوسال پیش این قانون به هیئت دولت وکمیسیون اجتماعی ریاست جمهوری ارسال شد تا بخشی ازمراحل این قانون بازنگری شود.

وی با اشاره به اینکه بزودی شاهد طرح وتصویب قانون جدید حمایت از معلولین در هیئت دولت ومجلس شورای اسلامی خواهیم بود. گفت: درقانون جدید حمایت از معلولین ۸۰ درصد مشکلات معلولین مرتفع می شود وهمه ارگانها مکلف هستند جوابگوی نیاز معلولین در دانشگاهها، تضمین اشتغال، بیمه، بارنشستگی پیش از موعد وتامین تجهیرات معلولین باشند.

سخنگو قانون جدید حمایت از معلولین را نوید بخش آینده روشنی برای جامعه معلولین کشور عنوان کرد وگفت: طی بازدیدی که از مرکز کاشانه مهرکاشان داشتم خوشحال شدم که معلئلین عزیز دراین مرکز با حداقل امکانات بزرگترین خلاقیت را به منصه ظهور گذاشتند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ درصد جمعیت کشور(ده میلیون نفر) را معلولین ر تشکیل می دهند.

شایان ذکراست که امروز دوشنبه(دوم تیرماه) معاونین توانبخشی و آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به اتفاق مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، معاون مدیرکل، رئیس و کارشناسان اداره بهزیستی کاشان به منظور بررسی مشکلات مددجویان و آشنایی برنامه های در دست اقدام از مراکزتحت پوشش بهزیستی و کاشانه مهر کاشان بازدید کردند.

آسیب های اجتماعی استان اصفهان اشتغال بهزیستی پوشش جامعه ریاست جمهوری شورای اسلامی قانون مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر