کد خبر: 179423 A

رئیس گروه امور شوراهای استانداری اصفهان درگفتگو با ایلنا

از مجموع ۱۰۵ شهر استان اصفهان ۶۲۵ نفر عضو شورای اسلامی این شهرها هستند که ۱۲۵ نفرآنها مرد، ۵۶ نفر خانم که ۵۹ درصد دارای مدرک کارشناسی و ۲ درصد دکترا و حوزه ای می باشند.

رئیس گروه امور شوراهای استانداری اصفهان گفت: از مجموع ۱۰۵ شهر استان اصفهان ۶۲۵ نفر عضو شورای اسلامی این شهرها هستند که ۱۲۵ نفرآنها مرد، ۵۶ نفر خانم که ۵۹ درصد دارای مدرک کارشناسی و ۲ درصد دکترا و حوزه ای می باشند.

«علی رحمانی» رئیس گروه امور شوراهای استانداری اصفهان روز گذشته یکم تیرماه در حاشیه برگزاری دومین دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان با اعلام این مطلب گفت: از ۱۰۶ شهر استان اصفهان ۱۰۵ شهر آن دارای شورای اسلامی شهر هستند که شهر کامو و چوگان فاقد شورای اسلامی شهر می باشد.

وی با بیان اینکه هر شورایی یک نماینده در کمیسیون بدوی ماده ۱۰۰ دارد که همه اینها آموزش خاص خودشان را می خواهند گفت: به مروردر ۳۰ سرفصل تخصصی به درخواست خود شوراها دورهای آموزشی برای شوراهای اسلامی شهرهای استان اصفهان در مرکز استان برگزارمی شود.

وی از برگزاری دو دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهرها در سطح استان و شهرستانها خبرداد و گفت: شش دوره آموزش شوراهای اسلامی از ابتدای سالجاری تاکنون در شهرستانها و استان اصفهان برگزارشده است.

وی تصریح کرد: به مروردر ۳۰ سرفصل تخصصی به درخواست خود شوراها دورهای آموزشی برای شوراهای اسلامی شهرهای استان اصفهان در مرکز استان برگزارمی شود.

وی حضور اعضای شوراهای اسلامی شهرها در این دوره های آموزشی را بسیار ثاثیر گذاردانست و گفت: با توجه به اینکه از مشاغل مختلف کانید و عضو شوراهای شهر شده اند و چون این مشاغل خیلی آگاهی به مسائل شورا وشهرداری ها ندارند لذا آموزش برای اعضای شورای اسلامی این شهرها خیلی مهم است.

رحمانی وجود سایت مشخس برای اعضای شوراهای شهرها در سطح استان اصفهان به منظور تبادل تجربیات اعضای شوراهای اسلامی شهر ها بایگدیگر را بنابردرخواست معاون عمرانی فرمانداری کاشان مثبت ارزیابی کرد و گفت: استانداری اصفهان با مطالعه این پیشنهاد نسبت به اجرایی نمودن آن موافق است.

رئیس گروه امور شوراهای استانداری اصفهان با اشاره به اینکه از مجموع ۱۰۵ شهر استان اصفهان ۶۲۵ نفر عضو شورای اسلامی این شهرها هستند که ۱۲۵ نفرآنها مرد، ۵۶ نفر خانم که ۵۹ درصد دارای مدرک کارشناسی و ۲ درصد دکترا و حوزه ای هستند گفت: از بین این تعداد عضو ۲۱۳نفر آنها حداقل یک دوره عضو شورای شهر بوده اند.

وی تعداد اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان آران و بیدگل را ۲۴ نفر و شهرهای کاشان را ۳۸ نفر تعداد عنوان کرد و گفت: استان اصفهان دارای ۱۰۶ شهر ۲۴ فرمانداری، ۱۰۵ شورای اسلامی شهر و ۶۲۵ نفر عضو شورای اسلامی شهرهای این استان هستند. که اصفهان با ۲۱ نفربیشترین و شهرهای سفید شهر و.. دارای کمترین اعضای شورا هستند.

شایان ذکراست به منظور بالا رفتن سطح آگاهی ها، آشنایی با قوانین امور شهری و تبادل تجربیات شوراهای اسلامی شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل روز گذشته دومین دوره آموزش اعضای شوراهای اسلامی این شهرستانها در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه کاشان برگزارشد.

استان اصفهان اصفهان سالن اجتماعات شوراهای اسلامی شوراهای اسلامی شهر شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شورای شهر علی رحمانی کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر