کد خبر: 179417 A

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب از وجود مشکل تأمین ‌آب در ۵۱۷ شهر کشور خبر داد

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب از وجود مشکل تأمین ‌آب در ۵۱۷ شهر کشور خبر داد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «حمیدرضا تشیعی» در جلسه برنامه‌ریزی آغاز عملیات اصلاح خط انتقال آب چشمه ویشنگ برزک اظهار داشت: در حال حاضر ۵۱۷ شهر کشور با مشکل تأمین آب روبه‌رو هستند که از این تعداد برخی با مشکل آلودگی منابع و برخی با نبود منبع تأمین مواجه هستند.

وی افزود: در بسیاری از نقاط با مشکل تأمین آب روبه‌رو هستیم که باید با توجه به این تنگناها مصرف آب را مدیریت کنیم.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفا، آب را محور توسعه دانست و تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی کمبود آب است که باید نسبت به حفظ قطره قطره آب با حساسیت تمام محافظت کنیم.

به گفته وی سرانه آب در سال ۱۳۳۰ یک هزار و ۷۰۰ مترمکعب بوده که این میزان در حال حاضر به ۷۰۰ مترمکعب رسیده است و باید با حفظ این سرانه مردم را به صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف در مصارف غیر شرب ترغیب کنیم.

وی با اشاره به پروژه اصلاح خط انتقال آب چشمه ویشنگ برزک به این شهر بیان داشت: خوشبختانه در برزک به دلیل وجود این چشمه با مشکل تأمین آب روبه‌رو نیستیم و با اجرای این پروژه آب برزک تأمین می‌گردد.

به گفته وی، خط انتقال آب ویشنگ برزک به طول ۹ کیلومتر است که با تأمین اعتبار لوله‌های این پروژه خریداری شده و در حال حاضر مناقصه اجرای پروژه در حال برگزاری است.

تشیعی عنوان کرد: تلاش ما این است با کمک گرفتن از منابع مختلف این پروژه در اردیبهشت ماه سال آینده به عنوان فصل پیک مصرف به بهره‌برداری برسد.

وی با تقدیر از شرکت آب و فاضلاب کاشان یادآور شد: این شرکت با استفاده از تیم‌های مجرب و توانمند توانسته با وجود مشکلات ارتباطی و صعب‌العبور بودن راه‌های شهر برزک عملیات خط انتقال آب ویشنگ را به مرحله اجرا برساند.

به گفته وی، دو شبکه‌ای کردن آب یعنی جداسازی آب شرب و بهداشتی باید مورد توجه قرار گیرد و شهر برزک می‌تواند در این زمینه به عنوان شهر پایلوت انتخاب گردد.

وی تأکید کرد: اجرای شبکه فاضلاب در مناطق کوهستانی از اولویت ویژه‌ای برخوردار است و مسئولان آبفای کاشان باید این امر را در دستور کار خود قرار دهند.

شایان ذکراست که معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفا کشور برای شرکت در جلسه برنامه‌ریزی آغاز عملیات اصلاح خط انتقال آب ویشنگ برزک، به این شهر سفر کرد.

شرکت آب و فاضلاب صرفه جویی مشکلات معاون مناقصه تأمین نظارت بهره آب برزک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر