کد خبر: 173011 A

با حضور نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی؛

کربلا ویژگی‌های ماندگار و تاثیرگذاری زیادی داشت که نظیر آن در هیچ جنگ و جغرافیا و سرزمینی تاکنون رخ نداده است.

با حضور نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی امام جمعه آران و بیدگل، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، اعضای شوراهای اسلامی شهرهای کاشان و آران و بیدگل، رئیس دانشگاه آزاد زنجان و معاون عمرانی حسینیه اعظم زنجان و ابوشهیدان سید عباس ناصری نژاد مراسم افتتاحیه کنگره جهانی ابوالفضل العباس(ع) در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان عباسعلی منصوری آرانی دراین مراسم با تبریک میلاد با سعادت امام حسین(ع) و تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به اتفاقات و راز ماندگاری کربلا اظهارداشت: حادثه‌کربلا حادثه بی بدیلی بود که درس و عبرت همه دوران هاست.

وی به ویژگی‌ها و تاثیرگذاری ماندگار حادثه کربلا اشاره کرد و گفت: کربلا ویژگی های ماندگار و تاثیرگذاری زیادی داشت که نظیر آن در هیچ جنگ و جغرافیا و سرزمینی تاکنون رخ نداده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی افزود: من به عنوان یک شخص نظامی این سؤوال برای من مطرح است که در کربلا چه گذشت که تاریخ این قدر در باره اش می نویسد در صورتی که اگرقیام امام حسین(ع) در کربلا را با جنگ های جهانی و خیلی از جنگ های دیگری که در جهان طی قرون مختلف رخ داد به لحاظ کمیت و کیفیت نفرات و اسیر و کشته و سرزمین و جغرافیای هر یک از این جنگ ها مقایسه کنی نسبت به آنها کمتر بوده اما بزرگترین تحول و تأثیرگذاری را داشته است.

عباسعلی منصوری گفت: همه حوادثکربلا به عنوان یک تابلوی زیبا در روی کره زمین و تاریخ نقش آفرینی کردند تا واقعه کربلا و عاشورا برای همیشه تاریخ ماندگار شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر و تجلیل از حجت الاسلام دکتر مهدی خُدّامیان آرانی مؤلف کتاب ‹‹ تشنه تر از آب ›› و برگزارکنندگان کنگره جهانی ابوالفضل العباس(ع)، قلم روان، ساده و جذاب این نویسنده به شیوه نوین و آثار متعددش را در حوزه دین و فرهنگ و زندگی سازنده و اثرگذار دانست.

گفتنی است افتتاحیه کنگره ابوالفضل العباس(ع) که همراه با تقدیر از سید عباس ناصری پدر دو شهید و عضو هیأت امنای مسجد قمر بنی هاشم کاشان، سحنرانی امام جمعه آران و بیدگل، سحنرانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، مدیحه سرایی حاج اسماعیل اخباری از مداحان پیشکسون و معروف کشورمان، نواختن زنگ حیدری و چاوشی خوانی بود از کتاب تشنه تر از آب حجت الاسلام دکتر مهدی خُدّامیان آرانی با حضور حجت اسلام والمسلیمن سید محمد موسوی امام جمعه شهرستان آران و بیدگل، نماینده مردم شهرستان کاشان و آران و بیدگل درمجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام فلاح رئیس دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، رییس دانشگاه آزاد زنجان و معاون عمرانی حسینیه اعظم زنجان و ابوشهیدان سید عباس ناصری نژاد رونمایی شد.

شایان ذکر است در حاشیه این کنگره نمایشگاهی از کتاب‌های حجت الاسلام مهدی خدامیان آرانی و نمایشگاه عکس و نقاشی سوگواره های قلمی سعید بوجار هنرمند عکاس آران و بیدگلی برای علاقمندان دایر شده بود.

به نظر می رسد علیرغم زجمات فراوانی که برگزار کنندگان این کنگره متحمل شده بودند به جهت سنخیت این مراسم اگر مکان برگزاری این کنگره به جای اینکه در یک سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی برگزارشود در حسینیه ها و یا مساجد شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل برگزار می شد استقبال مسئولین و مردم بیشتر بود.

پدر جنگ جهان رئیس شورای اسلامی شهر زمین عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست کربلا مجلس شورای اسلامی مسجد نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر