کد خبر: 157617 A

رئیس دارالقرآن آموزش و پرورش کاشان؛

رییس دارالقرآن آموزش و پرورش کاشان از راهیابی ۱۰ نفر از فرهنگیان این شهرستان به مرحله استانی سومین دوره مسابقات قرآن فرهنگیان خبر داد.

رییس دارالقرآن آموزش و پرورش کاشان از راهیابی ۱۰ نفر از فرهنگیان این شهرستان به مرحله استانی سومین دوره مسابقات قرآن فرهنگیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «رضا خرمی مشکانی» گفت: در مرحله اول این مسابقات که در سه رشته تفسیر، حفظ و قرائت قرآن برگزار شد، ۳۰۰ نفر از فرهنگیان کاشان در دو گروه خواهران و برادران شرکت کردند.

به گفته وی، در گروه برادران از بین یک صد شرکت کننده، «مسلم بیشه‌ای» در رشته قرائت، «مصطفی اصفهانیان» در رشته حفظ ۲۰جزء، «سید میثم پیامبر‌پور» در رشته حفظ ۵جزء، «حسین قهاری» در رشته حفظ ۲ جزء و «مسعود غفاری» در رشته تفسیر رتبه اول مرحله اول را کسب کردند.

وی اظهار داشت: در گروه خواهران نیز از مجموع ۲۰۰ شرکت کننده، «تاجماه رحمانی» در رشته قرائت، «مریم طالبیان» رشته حفظ دو جز، «زینب تونه‌ای» رشته حفظ ۵جز، فاطمه حسام محمدی حفظ ۲۰جز و «نفیسه والی» در رشته تفسیر با کسب رتبه اول به مرحله استانی راه یافتند.

وی تصریح کرد: این دوره از مسابقات، در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و آشنایی فرهنگیان با معارف قرآنی به عنوان طلایه داران تعلیم و تربیت برگزار می‌شود که سال جاری سومین دوره آن انجام شد.

خرمی گفت: برگزاری سه دوره همایش‌های قرآنی در قالب اجرای نمایش توسط دانش آموزان، برگزاری مسابقه هفتگی درسهای قرآن با حضور ۱۲ هزار نفر از دانش آموزان، مسابقه پیامکی رحیق مختوم با موضوعبا مشارکت فرهنگیان و مطابقت داستان‌های ادبیات فارسی با آیه‌های و مسابقه ماهانه ارتباط سبز با موضوع داستان‌های قرآنی ویژه دانش آموزان از جمله برنامه‌های دارالقرآن آموزش و پرورش کاشان د رراستای تبیین و ترویج معارف اسلامی بوده است.

آموزش و پرورش ادبیات ترویج فرهنگ تعلیم و تربیت دانش آموزان زینب قرآن کاشان پیامبر داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر