کد خبر: 156132 A

معاون امور مساجد استان تهران:

معاون امور مساجد استان تهران، یکی از مهمترین برنامه­ها و اقدامات فرهنگی را مسجد محوری دانست.

ایلنا:معاون امور مساجد استان تهران، یکی از مهمترین برنامه­ها و اقدامات فرهنگی را مسجد محوری دانست.

به گزارش " ایلنا " در کاشان " حجت الاسلام و المسلمین شیخ محسن مصطفوی " در ویژه برنامه فرهنگی، مذهبی " بهار فاطمی " که در پارک آیت الله مدنی(ره) کاشان برگزار می شود، ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت بهار ۹۳ و ایام و سالی که پر از برکت و شادی است گفت: مهمترین اقدامات فرهنگی بایستی بر اساس مسجد محوری پایه ریزی شود.

وی، ضمن تأکید بر نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام " سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی " افزود: با داشتن مسجد محوری می توان به اقتصاد مساجد نیز کمک کرد.

به گفته وی، برگزاری فعالیت های عبادی، فرهنگی، روانشناسی، هنری و سیاسی در مساجد باعثجلوگیری از فاصله ها می شود و مسجد محوری را در رأس برنامه ها قرار می دهد.

معاون امور مساجد استان تهران، ضمن تأکید بر کمبود مسجد به عنوان یکی از مشکلات جامعه افزود: ساخت مسجد در شهرها و جاهایی که نمازگزار بسیار دارد ولی مکانی برای عبادت ندارند از جمله برنامه های در دستور کار امور مساجد است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی، افزایش تبلیغات و برنامه های فرهنگی در مساجد را یکی دیگر از برنامه های مهم مساجد ذکر کرد و گفت: امید است مردم هرچه بهتر و بیشتر در این عرصه گام بردارند.

وی، از کاشان به عنوان شهر دارالمؤمنین به خوبی یاد کرد و افزود: نامگذاری " بهار فاطمی " در ویژه برنامه فرهنگی و مذهبی که به مناسبت ایام فاطمیه در کاشان برگزار می شود عنایت و توجه خاص حضرت صدیقه طاهره(س) را همراه با سالی خوب به همراه خواهد داشت. به گفته وی، کنار گذاشتن کدورت ها، نارضایتی ها و دلخوری ها در سال جدید، مودت و دوستی و منتظر ظهور منجی عالم را در سالی که با بهار فاطمی همزمان شده است آرزو می کنیم.

معاون امور مساجد استان تهران، ضمن اشاره به داستانی کوتاه و جذاب با موضوع اقامه نماز اول وقت گفت: برپایی نماز اول وقت خاصیت های بسیاری دارد که حتی با دعوت ۵ نفر به منزل ثواب حضور در نماز جماعت به صاحبخانه داده می شود.

گفتنی است: مرشدخوانی در مدح و ستایش حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س)، خطابه خوانی، مداحی، اجرای برنامه های قرآنی و صلوات خاصه امام رضا(ع) از دیگر برنامه های " بهار فاطمی " ویژه گردشگران و میهمانان نوروزی است که با همکاری شهرداری و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان برگزار می شود.

استان تهران اقتصاد برنامه های فرهنگی تبلیغات روانشناسی شهرداری فاطمه زهرا س مسجد معاون مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر