کد خبر: 156128 A

در نهمین روز فروردین ۹۳:

مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان، از بازدید پنج هزار و ۹۷۷ گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی تحت نظارت این سازمان در نهم فروردین ماه ۹۳ خبر داد.

ایلنا: مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان، از بازدید پنج هزار و ۹۷۷ گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی تحت نظارت این سازمان در نهم فروردین ماه ۹۳ خبر داد.

«مهدی نادعلی» در گفتگو با " ایلنا " در کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت: پنج هزار و ۹۷۷ گردشگر داخلی و خارجی از خانه های تاریخی طباطبایی ها، عباسیان و حمام سلطان امیر احمد کاشان در نهمین روز از بهار ۹۳ دیدن کردند.

وی، از حضور ۲ هزار و ۶۰۰ گردشگر داخلی و ۱۷ گردشگر خارجی در خانه تاریخی طباطبایی در روز نهم فروردین ۹۳ خبر داد و گفت: طبق اعلام آمار گزارش شده از بناهای تحت نظارت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان " عروس خانه های ایران " رتبه نخست را در اختیار دارد.

به گفته وی، ۲ هزار گردشگر داخلی و ۶ نفر خارجی از خانه تاریخی عباسیان و یک هزار و ۳۵۰ میهمان داخلی و ۴ گردشگر خارجی از حمام سلطان امیر احمد کاشان طی این روز مشخص شده بازدید کردند.

مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان گفت: آمار مقایسه­ای بازدیدکنندگان بناهای تاریخی این سازمان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، در پایان سفرهای نوروزی اعلام می شود.

گفتنی است: خانه طباطبایی ها که در محله سلطان امیر احمد در بافت قدیم کاشان واقع شده از شاهکارهای هنر معماری به شمار می رود که توسط ' سیدجعفر طباطبایی ' یکی از تجار معروف و خوشنام دوران قاجار در سال ۱۲۵۰هجری قمری ساخته شده است.

خانه عباسیان کاشان شاهکار معماری سنتی ایران، این‌ بنای‌ تاریخی‌ در حدود سال های ‌۱۲۴۵ تا ۱۲۵۰ ه. ق‌ توسط‌ مرحوم سید ابراهیم تاجر کاشانی پدر بزرگ‌ آیت‌ الله‌ سید محمد علوی‌ بروجرودی‌(سید باغ‌) ساخته شده است و مساحت‌ این‌ مجموعه‌ حدود ۵ هزار متر مربع‌ است‌ که‌ پنج‌ طبقة‌ پس‌ سرداب‌، سرداب‌، همکف‌، بالا و بهار خواب‌ را شامل‌ می‌شود و حمام تاریخی سلطان امیر احمد، نمونه ای از زیبا ترین حمام های ایران از نظر معماری و تزئینات و فضاهای کاربردی با وسعت ۱۰۰۰ متر مربع در محله ی سلطان امیراحمد واقع در خیابان علوی کاشان است.

ایران پدر خواب سفرهای نوروزی شهرداری معماری کاشان هنر رفاهی گردشگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر