کد خبر: 152027 A

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل:

در شرایطی که بحران بی آبی و خشکسالی منطقه کاشان و برزک باعثمشکلات بسیاری برای مردم شده و با وجود یک منبع آب، اصلاح خط انتقال جهت بهره برداری مناسب یک ضرورت است.

ایلنا: نماینده مردم شهرستان کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که بحران بی آبی و خشکسالی منطقه کاشان و برزک باعثمشکلات بسیاری برای مردم شده و با وجود یک منبع آب، اصلاح خط انتقال جهت بهره‌برداری مناسب یک ضرورت است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در کاشان «عباسعلی منصوری آرانی» در دیداری که اعضای شورای اسلامی شهر برزک در محل دفتر نماینده مردم شهرستان کاشان و آران و بیدگل با وی داشتند با بیان این مطلب گفت: بحران آب منطقه و شهرستان کاشان مشکلات بسیاری برای شهروندان ایجاد نموده است و به همین جهت استفاده بهینه از منابع آب موجود با اهمیت و ضروری است.

منصوری تصریح کرد: چشمه ویشنگ برزک یکی از منابع آب شهر برزک است که می‌توان با اصلاح خط انتقال مشکلات بی آبی مردم برزک را تا اندازه ای مرتفع نمود.

منصوری گفت: شخصاً و نمایندگان دفتر طی چند نوبت به بخش برزک مراجعه و از مشکلات مردم باخبر هستند و امیدوارم با گفتگو، تعامل و پیگیری با مسئولان مشکلات این بخش محروم رفع شود.

رئیس شورای اسلامی شهر برزک نیز در این دیدار با به بیان پاره‌ای از مشکلات این شهر گفت: بسیاری از مناطق مسکونی حاشیه برزک از بی آبی در رنج و مشکل بوده و این در حالی است که از ظرفیت کامل چشمه ویشنگ برزک به جهت مشکلات خط انتقال بهره برداری کامل انجام نمی‌شود.

سید محمدرضا مصطفوی افزود: مردم در مسکن مهر و مناطق دم قاشون، قاسوره، گلدشت، سعدآباد و صنایع کارگاهی شهر برزک با مشکلات بسیاری از جمله نبود آب شرب در رنج هستند و نیازمند مساعدت مسئولان هستند.

وی تأکید کرد: متأسفانه میزان اعتبارات و پروژه هایی که در شهر و بخش برزک انجام شده است در مقایسه با سایر مناطق شهرستان بسیار ناچیز است و این امر نشان از مظلومیت این بخش محروم دارد.

رئیس شورای اسلامی برزک تأکید کرد: البته زحمات رئیس و کارکنان اداره آبفای برزک به جهت خدمات شبانه روزی باعثشده تا مردم برزک از مشکلات قطعی آب که قبلاً با آن روبرو بودند رفع شود ولی مردم در مناطق ذکر شده از این نعمت خدادادی بی بهره بوده و در شرایط سختی به سر می برند.

وی گفت: به گفته مسئولان شرکت آب و فاضلاب وضعیت آب برزک در نقطه سر به سری است و فروش انشعاب مشروط به تأمین آب است که با اصلاح خط انتقال ویشنگ بخشی از این مشکل حل می‌شود.

مصطفوی دوری و ناهمواری راه شهر برزک به مرکز شهرستان را عمده ترین مانع در جهت توسعه یافتگی شهر دانست و گفت: دوری و بدی آسفالت راه برزک به خصوص در منطقه مرق و نابر و تعدد نقاط حادثه خیز به عنوان تهدیدی جدی پیش روی مردم قرار گرفته و رشد مهاجرت مردم به دیگر شهرها سرعت بخشیده است.

در این دیدار مشکلات بهداشتی درمانی برزک نیز مطرح شد و مصطفوی گفت: تکمیل ساختمان در دست ساخت درمانگاه برزک بیش از یک سال است که متوقف شده و به عنوان یکی دیگر از مطالبات مردم از مسئولان مطرح است.

اعضای شورای اسلامی شهر خشکسالی رئیس شورای اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر شرکت آب و فاضلاب مجلس شورای اسلامی مسکن مهر مشکلات مشکلات مردم نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر