کد خبر: 135670 A

مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد:

ایجاد اداره کل امور مجامع و تشکل های مردم نهاد در معاونت سرمایه گذاری سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کمک به توسعه و استفاده از حداکثر ظرفیت های اجتماعی است.

ایلنا: مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد گفت: ایجاد اداره کل امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد در معاونت سرمایه گذاری سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کمک به توسعه و استفاده از حداکثر ظرفیت‌های اجتماعی است.

«سید جعفر فاطمی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل با اعلام این مطلب افزود: تشکیل این اداره، نقش موثری در هدایت تشکل‌های مردم نهاد و راهکارهای همکاری با سازمان است که ناشی از اعتقاد مسوولان میراثفرهنگی کشور به کارکرد مثبت و موثر سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های سه گانه این سازمان است.

وی اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان بخشی از افراد جامعه، تحقق مشارکت مردم را، برای رسیدن به هدف‌های مشترک با دولت در مسیر توسعه ایفا می‌کنند.

به گفته وی، سازمان‌های مردم نهاد قادرند جایگزینی مناسب برای دولت‌ها در زمینه ارائه خدمات و اولویت‌هایی مانند، حمایت ازکودکان، توسعه مشارکت‌ها، محیط زیست و گردشگری باشند بدون آنکه هزینه‌ای به دولت تحمیل کنند.

وی تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد نقشی اثربخش در جمع آوری و انعکاس بازخورد‌ها درباره رویکرد‌ها، سیاست‌ها و برنامه ریزی‌ها ی سازمانهای دولتی و بخش‌های حاکمیتی دارند.

وی گفت: به عنوان فردی که سابقه بیش از یک دهه، فعالیت در حوزه میراثفرهنگی و گردشگری را داشته‌ام، امید بسیاری در این دولت برای فعالیتهای این چنینی می‌بینم.

مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد افزود: نشست مدیران ارشد سازمان میراثفرهنگی با انجمن‌های فعال در این حوزه که هفته گذشته در کاخ گلستان برگزار شد،، می‌تواند نقطه شروعی برای تعمیق این همکاری‌ها باشد.

فاطمی تصریح کرد: امیدوارم با تداوم این نشست‌ها، شاهد ارتقاء جایگاه میراثفرهنگی در کشور باشیم و مسیر تقابل و محدودیت‌هایی که در صدد تضعیف، کنترل و انحلال اینگونه سازمان‌ها بود، برداشته می‌شد.

انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد، در سال ۱۳۸۳ با هدف شناسایی ظرفیت‌های گردشگری در این شهر تاریخی تشکیل شد و با برگزاری دوره‌های آموزشی و همایش‌های ملی و محلی، توانسته است نوش آباد را به عنوان یکی از پنج شهر نمونه تاریخی کشور معرفی کند.

آثار تاریخی جامعه دوره های آموزشی دولت سرمایه گذاری سه گانه صنایع دستی و گردشگری گردشگری محیط زیست سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر