کد خبر: 107135 A

با حضور دو هزار دانشجوی جدید الورود برگزار شد؛

حدود دوهزار دانشجوی جدید الورود مقطع کارشناسی دانشگاه کاشان طی مراسمی سال تحصیلی ۹۲-۹۳ را آغاز کردند.

ایلنا: حدود دوهزار دانشجوی جدید الورود مقطع کار‌شناسی دانشگاه کاشان طی مراسمی سال تحصیلی ۹۲-۹۳ را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان رییس دانشگاه کاشان در مراسم جشن آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه کاشان، با تبریک سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس به دانشجویان گفت: یکی از افتخارات و رمز اقتدار نظام جمهوری اسلامی علم و فناوری است.

عباس کتابی، با اشاره به اینکه اگر بخواهیم در هر عرصه‌ای موفق باشیم باید علم و دانش ارتقاء یابد اظهار داشت: ثروتی پایدار و روش اقتصادی ماندگار است که مبتنی بر علم و دانش باشد.

وی، به روند رو به رشد تولید علم ایران اشاره کرد و افزود: امروز ایران رتبه شانزدهم را به لحاظ تولید علم در دنیا دارد و از آنجا که تحولات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی رابطه مستقیم با توسعه علم و فناوری دارد، مسوولیت دانشجویان، اساتید و فرهیختگان، برای توسعه کشور دو چندان می‌شود.

وی، تحقیق و پژوهش و علوم کاربردی و کارآفرینی را به دانشجویان تاکید کرد و افزود: دانشجویان بایستی فرصت‌ها را جدی بگیرند و در کنار تحصیل علم به پژوهش روی آورند.

دکتر کتابی، دانشگاه کاشان را با دارا بودن ۱۴ دانشکده و ۱۰ پژوهشکده پتانسیل مناسب برای تحصیل علم و خلق ایده دانشجویان ذکر کرد و اظهار داشت: پژوهشکده‌های دانشجویی، مرکز کارآفرینی و مرکز رشد دانشگاه کاشان آماده ارائه خدمات و حمایت از ایده‌های خلاقانه دانشجویان است.

رییس دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: تداوم آموزش‌ها و پژوهش‌های پیشرفته برای مشارکت در تولید علم و تبدیل دانش به ثروت، زمینه ساز حماسه اقتصادی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید فرموده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان با تبریک شروع سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: پیشرفت‌های علم و اقتدار نظام جمهوری اسلامی مرهون جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان و سلحشوران دوران دفاع مقدس است.

حجت الاسلام عباس خادمیان، شیرین‌ترین و جذاب‌ترین خایطرات دانشجویان را دوران شروع سال تحصیلی جدیدالورودی‌ها و زمان فارغ التحصیلی دانشجویان ذکر کرد و افزود: بایستی دانشجویان سعی کنند تا فرصت‌ها را به درستی مدیریت کنند تا درگیر هوای نفس نشوند.

وی، از دانشجویان خواست تا برای موفقیت در امور خود در کنار تحصیل علم، ارتباط با خالق، ارتباط با دیگران و خانواده را فراموش نکنند و با شرکت در نمازجماعت و برنامه‌های مختلف فرهنگی و دینی دانشگاه نگذارند تا شیطان و هوای نفس بر آن‌ها غلبه کند.

در این مراسم معاونان آموزشی فرهنگی و مدیر دانشجویی دانشگاه کاشان نیز مباحثآموزشی، فرهنگی، دانشجویی و رفاهی را برای دانشجویان ارائه کردند.

اجتماعی و سیاسی ایران حماسه اقتصادی خانواده دفاع مقدس علم و فناوری کارشناسی مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر