کد خبر: 106983 A

امام جمعه کاشان در آیین آغاز سال تحصیلی این شهرستان:

بر اساس تعالیم آسمانی، برپایی نماز، کسب علم و دوست دانا، راه و راز رسیدن به سعادت و موفقیت در دنیا و آخرت است.

ایلنا: نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: بر اساس تعالیم آسمانی، برپایی نماز، کسب علم و دوست دانا، راه و راز رسیدن به سعادت و موفقیت در دنیا و آخرت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «آیت الله عبدالنبی نمازی» در آیین آغاز سال تحصیلی در دبیرستان زنده یاد حسن صفاری کاشان افزود: تحصیل علم، امری لازم برای سعادت انسان است و همواره علم و تولید علم مورد تاکید دین مقدس است.

به گفته وی، هدف از خلقت انسان به حکم حکمت و فیاض بودن خدا، عالم شدن و به قدرت رسیدن انسان به علم و حکمت است.

وی تصریح کرد: برپایی نماز جماعت در مدارس، مسیری است برای موفقیت دانش آموزان و نجات آن‌ها از انحراف و شکست است.

وی با اشاره، به دوست دانا به عنوان گزینه سوم رسیدن انسان به سعادت، تاکید کرد: آن‌ها که به درجات موفقیت رسیده‌اند، به برکت دوستان دانا بوده است که آن‌ها را به کسب علم تشویق کرده‌اند.

وی به دانش آموزان سفارش کرد: امروز آغاز حرکت کاروان علم است و شما تلاش کنید با کمک کسب علم، برپایی نماز و بیعت با دوستان دانا، موفقیت و سعادت را به دست آورید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: توصیه من به همه شما این است که از فرصت جوانی استفاده کنید و خوب درس بخوانید و دوستان اهل علم را انتخاب کنید و از دوستان جاهل پرهیز کنید.

آیت اله نمازی با اشاره به ضرورت فضای فیزیکی مدارس افزود: خدمات و تلاش مدیریت آموزش و پرورش در جهت شاداب سازی و تامین مدارس قابل تحسین و تقدیر است.

شایان ذکر است صبح امروز همزمان با سراسر کشور زنگ مهر و مقاومت توسط آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان در دبیرستان زنده یاد حسن صفاری به صدا درآمد.

آموزش و پرورش امام جمعه دانش آموزان درآمد دین عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه نماز علم سعادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر