کد خبر: 546153 A

هوشنگ رفیعی طاری مدیرعامل شرکت شیمیایی جهانتاب؛

رفیعی گفت: با اخذ نمایندگی از شرکت های فعال در زمینه آبکاری در کشورهای انگلستان ، آلمان ، ژاپن ، آمریکا و کانادا موجب ارتقاء کیفیت مواد اولیه آبکاری مصرفی در ایران شدیم.

هوشنگ رفیعی طاری، مدیرعامل شرکت شیمیایی جهانتاب و رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع آبکاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: این شرکت فعالیت خود را از سال 1342 با برپا نمودن آزمایشگاه تجزیه مواد شیمیایی و محلول‌های آبکاری آغاز و با ارائه مشاوره و آزمایش محلول های آبکاری کمک قابل توجهی به واحدهای تولیدی دارای بخش آبکاری نیکل مات ، نیکل براق و کرم نمود و در سال 1346 تاسیس گردید  که در آن زمان اولین و تنها شرکتی بودیم که در شهرک صنعتی علی آباد شروع به کار کردیم .

وی افزود: با سفرهای متعدد به کشورهای اروپایی و انجام بررسی های علمی، توانستیم  اطلاعات زیادی را در حوزه های مختلف آبکاری به کشور انتقال داده و نقش بسیار موثری در رشد صنعت آبکاری ایران داشته باشیم.

وی تصریح کرد: این شرکت از سال 1351 توانست با تجربه چندین ساله خود و مذاکره با برخی شرکت های اروپایی و عقد قرارداد با آنها جواز تولید مواد آبکاری را گرفته و اولین تولید کننده مواد اولیه صنعت آبکاری در ایران باشد که تا زمان تاسیس و اخذ مجوز توسط شرکت تمامی این مواد وارداتی بودند.

وی خاطرنشان کرد: با اخذ نمایندگی از شرکت های فعال در زمینه آبکاری و مواد اولیه آن در کشورهای انگلستان ، آلمان ، ژاپن ، آمریکا و کانادا مابقی نیاز صنعت آبکاری به مواد اولیه را تامین کرده و موجب ارتقاء کیفیت مواد اولیه آبکاری مصرفی در ایران شدیم.

وی ضمن بیان این مسئله که: تعرفه های گمرکی به نحوی است که روند واردات با مشکل مواجه شده افزود: مراحل شروع کار حتی برای شرکتی مثل شرکت ما که حدود 50 سال در این صنعت فعالیت می کنیم نیز دشوار شده است.

وی تصریح کرد: ایرادی که در جامعه ما وجود دارد اینست که جامعه کالای خارجی را به کالای ایرانی ترجیح می دهد و این فرهنگ غلط سبب کند شدن روند رشد و توسعه ی کالای ایرانی است و این فرهنگ غلط باید تغییر کند.

وی در پایان گفت: از مسئولین خواهشمندم تسهیلاتی برای تولیدکنندگان ایجاد کنند تا بتوانیم روند واردات را به سهولت طی کنیم.

آلمان ایران جامعه ژاپن کانادا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر