کد خبر: 980417 A

کارگران ایران خودرو تبریز در اعتراض به یک ماه معوقه مزدی موقتا دست از کار کشیدند/ مدیرعامل: توقف فعالیتی در کار نیست

کارگران ایران خودرو تبریز از اعتراض صنفی صبح امروز (۱۹ مهر ماه) خود خبر دادند. آن‌ها به دلیل یک ماه معوقه مزدی برای چند ساعت کار در بخش‌های مختلف را متوقف کردند.

کارگران ایران خودرو تبریز در اعتراض به یک ماه معوقه مزدی موقتا دست از کار کشیدند/ مدیرعامل: توقف فعالیتی در کار نیست

منابع کارگری در آذربایجان شرقی در تماس با خبرنگار ایلنا، از توقف موقت کار در یک شرکت خودروسازی در تبریز خبر دادند. آنها اظهار داشتند: کارگران این کارخانه امروز در اعتراض به‌ عدم پرداخت دستمزد شهریور ماه، برای چند ساعتی دست از کار کشیدند.

آنها با اشاره به بی‌توجهی کارفرما در پرداخت مطالبات کارگران این کارخانه گفت: پایان هفته گذشته کارگران آخرین فرصت را به مدیریت این مجموعه برای پرداخت دستمزد داده و خواسته بودند در صورت پرداخت نشدن حقوق تا پایان هفته گذشته، امروز (شنبه 19 مهر ماه) کار در برخی بخش‌های مختلف تولیدی تولیدی متوقف خواهد شد.

یکی از کارگران معترض ایران خودرو تبریز با بیان اینکه این واحد تولیدی حدود یک هزار و ۴۳۰ کارگر مشغول دارد، افزود: بهانه مدیریت ایران خودرو واریز نشدن طلب‌های کارخانه از شرکت اصلی است.

به گفته وی؛ در صورتی که شرکت اصلی ایران خودرو مطالبات ایران خودرو تبریز را به موقع واریز کند، مطالبات کارگران نیز در موعد مقرر پرداخت می‌شود.

 مرتضی محمدزاده (مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی) با تایید خبر اعتراض کارگران این کارخانه در تبریز به سایر رسانه‌ها گفت: اعتصاب یا تجمعی در کار نبود، فقط اعتراض کارگران بابت تاخیر در پرداخت حقوق شهریور ماه بود.

وی با بیان اینکه گویا در بخش‌هایی از کارخانه کارگران مشغول به کار نشده‌اند، ادامه داد: این موضوع به معنی تحصن یا اعتصاب نیست، بلکه فقط به‌ عدم دریافت حقوق شهریور ماه‌ اعتراض داشتند و شرکت نیز قول داده است هرچه سریع‌تر این مشکل را حل کند و چون یک موضوع داخلی است، از ما نیز کمک نخواسته‌اند و قرار شده خودشان هرچه سریعتر موضوع را حل کنند.

حمید حاجی‌زاد منصور (مدیرعامل ایران‌خودرو تبریز) نیز با تکذیب خبر اعتراض کارگران این واحد گفت: هم‌اکنون خطوط مونتاژ ایران‌خودروی تبریز در حال فعالیت بوده و اخبار منتشره به‌هیچ‌عنوان صحت نداشته و تصویر ارسالی به رسانه‌های محلی مربوط به زمان استراحت کارکنان در هفته‌های اخیر است.

انتهای پیام/
کارگران ایرانخودرو تبریز متوقف کردن کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر