کد خبر: 882478 A

نماینده کارگران در شورای عالی کار:

آیت اسدی از لزوم برگزاری جلسه شورای عالی کار در هفته جاری و تعیین تکلیف دستمزد کارگران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرغم گذشت نزدیک به دو هفته از تعیین رقم سبد معاش، جلسه سه‌جانبه شورای عالی کار برگزار نشده و هنوز دعوتنامه‌ها به دست نمایندگان کارگری نرسیده است.

آیت اسدی (نماینده کارگران در شورای عالی کار) با تاکید بر اینکه تعیین دستمزد کارگران در اسفند ماه هر سال، یک ضرورت است و نمی‌توان آن را به هیچ بهانه‌ای عقب انداخت، می‌گوید: کرونا مقدار زیادی روحیه کارگران را ضعیف کرده است و انتظار ما این بود که باتوجه به اینکه کروناویروس، هر روز از روز قبل گستره‌تر می‌شود، وزارت کار زودتر از اینها جلسه شورای عالی کار را برگزار می‌کرد.

نماینده کارگران در جلسات مزدی ادامه می‌دهد: حداقل برای تسکین روحی کارگران هم که شده، باید این جلسه برگزار شود؛ کارگران وقتی شب عید بدانند که فروردین ماه چقدر قرار است دستمزد بگیرند، تا اندازه‌ای از نظر روحی تسکین می‌یابند.

اسدی تاکید می‌کند: ما کارگران همچنان هر روز از صبح تا غروب و گاهاً بدون هیچ تجهیزات ایمنی و بهداشتی سر کار می‌رویم؛ چگونه است که سر کار رفتن این همه کارگر، مساله‌ای نیست اما برگزاری جلسه در زمان کرونا، مساله است و به تاخیر می‌افتد؟!

وی به عنوان نماینده کارگران از تماس‌ها و ارجاعات مکرر کارگران خبر می‌دهد و می‌گوید: هر روز کارگران بسیاری با ما تماس می‌گیرند و می‌پرسند جلسه چه شد؟! ما نمایندگان کارگری آمادگی خود را برای حضور در جلسه اعلام کرده‌ایم اما متاسفانه وزارت کار، تا این لحظه برای برگزاری جلسه مزدی اقدام نکرده است.

اسدی اضافه می‌کند: باتوجه به تعیین تکلیف لایحه بودجه و مشخص شدن میزان افزایش حقوق کارمندان دولت، کارمندان و بازنشستگان دولت تا حدودی خاطر جمع شده‌اند؛ در این شرایط، عادلانه نیست که تکلیف مزد کارگران مشخص نشود و نیروی کار بخش خصوصی، سردرگم بماند.

وی با بیان اینکه مسئولان بهداشتی همواره تاکید می‌کنند که یکی از راه‌های موثر برای مقابله با کروناویروس، حفظ روحیه و روحیه دادن به مردم است، ادامه می‌دهد: چه کسی باید به مردم روحیه بدهد؟ مسلم است که این کار، وظیفه دولت است و دولت اگر می‌خواهد کارگران برای ادامه کار و تولید روحیه داشته باشند و خودشان را نبازند، زودتر جلسه تعیین تکلیف دستمزد را برگزار کند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار در پایان تاکید می‌کند: انتظار داریم همین هفته وزارت کار دست به کار شود و جلسه شورای عالی کار را برگزار کند؛ ما نمایندگان کارگری برای هر روزی که دعوتنامه بدهند، حاضریم.

انتهای پیام/
مزد 99 شورای عالی کار برای تعیین دستمزد 99 آیت اسدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر