کد خبر: 782340 A

کارگران ابنیه فنی راه‌آهن زاگرس اعتراض صنفی خود را با وعده دریافت بخشی از معوقات مزدی به پایان بردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران ابنیه فنی راه‌آهن زاگرس که در روزهای ۱۱، ۱۲ و ۱۵ تیرماه در واکنش به معوقات مزدی خود در مقابل ایستگاه اندیمشک دست به اعتراض صنفی زده بودند، روز گذشته به کار خود بازگشتند.

از قرار معلوم مسئولان شرکت پیمانکار وعده پرداخت بخشی از مطالبات کارگران را داده‌اند.

به دنبال این اقدام مسئولان، تمامی کارگران با اعتماد به وعده پیمانکار و به امید پرداخت مطالبات صنفی‌شان طی روزهای آینده به کار خود بازگشتند.

کارگران تصریح کردند: خواسته ما مشخص شدن وضعیت مطالباتمان است که این اتفاق به دلیل تاخیر در ارایه به‌موقع صورت وضعیت‌های مالی پیمانکار رخ داده است.

کارگران اظهار داشتند: در حقیقت این دولت است که باید از طریق تامین بودجه طرح‌های عمرانی؛ به این مشکل پایان دهد. این مسئله تنها مربوط به شرکت پیمانکاری ما و دیگر پیمانکاران نیست.

این کارگران با بیان اینکه دولت حقوق کارگران و سایر هزینه‌های پیمانکاران به صورت اوراق اسناد خزانه به پیمانکار پرداخت می‌کند اما این اوراق فروش نمی‌رود، اظهار داشتند: دولت باید اعتبارات ریلی را برای تامین امنیت راه‌آهن کشور تا حدی بالا ببرد که کارگران خطوط ابنیه فنی که وظیفه نگهداری و مراقبت از خطوط ریلی را در همه نقاط کشور برعهده دارند، نگران دریافت مطالبات مزدی حداقلی خود نباشند. در عین حال دولت نباید از پیمانکارانی که توان مالی کافی برای نگهداری خطوط ریلی و حقوق کارگران ندارند، در این حوزه استفاده کنند.

آنها در پایان متذکر شدند: ما جدا از مزد معوقه، مشکلات دیگری در زمینه امنیت شغلی، پرداخت بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی داریم که امیدواریم به زودی مرتفع شود.

کارگران راه آهن خاتمه تجمع کارگران ابنیه فنی زاگرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر