خبرگزاری کار ایران

کارخانه فولاد «نورد ایوان» با بیش از ۵۰ کارگر تعطیل شد

asdasd
کد خبر : ۷۶۳۹۶۵

یک منبع خبری در کارخانه فولاد «نورد ایوان» از تعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری بیش از ۵۰ کارگر این کارخانه بعد از تعطیلات ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در کارخانه فولاد «نورد ایوان» گفتند: کارخانه فولاد «نورد ایوان» که در زمینه تولید انواع میلگرد آجدار در شهرستان ایوان در استان ایلام فعالیت دارد، بعد از تعطیلات نوروز به دلیل مشکلات ناشی از اختلاف سهامداران تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم‌اکنون بیکار شده‌اند.

این کارگران که به صورت میانگین بین ۱۰ سال سابقه کار دارند، درباره وضعیت خود گفتند: مجموع ۵۰ کارگر این واحد تولیدی بعد از تعطیلی کارخانه بیکار هستند و برای گذران زندگی خود قرار است از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.

آنها اظهار داشتند: پیش از این شرایط تولید در کارخانه فولاد نورد ایوان خوب بود و آنچه در این مدت کوتاه باعث بحرانی شدن وضعیت این واحد شده است، اختلافات بین سهامداران است.

آنها با یادآوری اینکه کارگران برای پیگیری مشکلات بوجود آمده بارها به نهادهای دولتی مستقر در استان مراجعه کرده‌اند، در خاتمه گفتند: باتوجه به وضعیت نامناسب معیشتی و شرایط دشوار اقتصادی انتظار داریم تا کارفرما با بازگشایی کارخانه امکان اشتغال دوباره را برای کارگران فراهم کند.

«محمد عبدی» مدیرعامل کارخانه نورد ایوان ضمن تایید این خبر در خصوص مشکلات این کارخانه گفت: دو سال است این واحد صنعتی دچار مشکلاتی است. علارغم قول مسئولان برای کمک به این واحد تولیدی هم‌اکنون پس از  چند ماه که از تعطیلی آن می‌گذرد هیچ مسئولی به مشکلات این کارخانه توجه نمی‌کند.

 عبدی افزود: این کارخانه به عنوان بزرگترین کارخانه استان ایلام در ۲ فاز با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان، سهم قابل توجهی در اشتغال دارد اما متاسفانه همچنان با مشکلاتی دست به گریبان است.

وی تاکید کرد: اگرچه مشکل بین سهامداران است اما آیا این کارخانه ارزش رایزنی و مساعدت مسئولان را ندارد. به دلیل همین بی‌توجهی کارگران بسیاری خانه‌نشین شده‌اند.

عبدی تصریح کرد: این کارخانه دارای حمایت قضایی است و مشکل به گونه‌ای است که مسئولان به راحتی می‌توانند مداخله و آن را رفع کنند.

مدیرعامل کارخانه نورد ایوان با بیان اینکه هیچ بدهی معوقی به کارگران نداریم، گفت: از عمده مشکلات بین سهامداران این کارخانه افزایش سرمایه، جذب نقدینگی و سرمایه‌گذار جدید است که با ورود مسئولان رفع خواهد شد.

وی یادآور شد: فاز اول این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی و فاز دوم آن نیز با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی باعث اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیرمستقیم می‌شود.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایوان نیز در این خصوص گفت: این کارخانه به دلیل اختلاف بین سهامداران و اعضای هیات مدیره تعطیل شده است.

منصور منصوری مقدم در خصوص کارگران بیکار شده این کارخانه افزود: تمام افرادی که حداقل ٦ ماه سابقه پرداخت حق بیمه در زمان اشتغال داشته باشند، مشمول قانون کار هستند و در صورت غیرارادی بودن بیکاری، می‌توانند از این مقرری استفاده کنند.

وی یادآور شد: تاکنون ۴۸ کارگر به این اداره مراجعه نموده و برای آنان پرونده بیکاری تشکیل شده و برای دریافت مقرری به تامین اجتماعی معرفی شده‌اند.

منصوری مقدم اضافه کرد: با توجه به اینکه حقوق این افراد پانزدهم هر ماه پرداخت می‌شود همین تاریخ بیمه بیکاری خود را تا زمان اشتغال مجدد دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز