کد خبر: 751101 A

درحالی‌که بهمن ماه سال گذشته هیات کارشناسان دادگستری ارزش دارایی‌های ثابت هپکو را تعیین کرده است، قیمت در آگهی فراخوان مزایده هپکو مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سومین آگهی فراخوان مزایده انتشار یافته توسط سازمان خصوصی‌سازی به منظور «شناسایی متقاضیان بالقوه» و «تعیین قیمت پایه سهام قابل عرضه» منتشر شده است تا در مرحله بعدی، نسبت به عرضه سهام ۶۰.۷۲ درصدی به صورت رقابتی در بازار فرابورس اقدام شود.

در حالی سازمان خصوصی‌سازی از تعیین قیمت پایه سهام قابل عرضه شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو سر باز زده و در آگهی فراخوان صحبت از شناسایی آن کرده که بهمن ماه سال ۹۷ در فرآیند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت مورد درخواست مجمع عمومی این واحد صنعتی، هیئت کارشناسان دادگستری تعیین قیمت کرده بود.

مزایده هپکو

طی گزارش هیئت کارشناسان دادگستری (یک هیئت سه نفره) انتشار یافته توسط سایت سایت جامع اطلاع‌رسانی ناشران سازمان بورس ارزش دارایی‌های ثابت شرکت که برای تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت این واحد تولیدی مورد نیاز بوده، حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ارزیابی می‌شود.

در عین حال در سال ۹۶ که این شرکت واگذار می‌شده است، تنها ۳۰۰ میلیارد قیمت‌گذاری سازمان خصوصی‌سازی در خصوص دارایی‌های این شرکت بوده است و کارگران نگران واگذاری کمتر از ارزش واقعی این واحد تولیدی و سپردن به خریدار اهلیت ندارد، هستند. کارگران این واحد تولیدی پیشتر در بیانیه‌ها و اعتراضات‌شان تاکید کرده بودند که هپکو را دولتی کرده یا سهام آن را به کارگران واگذار کنید.

هپکو دادگستری

هپکو هپکوی اراک آگهی مزایده هپکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر