کد خبر: 750664 A

به دستور مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر امکان ثبت خسارت برای اعضای صندوق در سامانه سبا فراهم شد.

به گزارش ایلنا، به دستور محمدرضا واعظ‌مهدوی (مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر) امکان ثبت خسارت برای اعضای صندوق در سامانه سبا فراهم شد.

به منظور شناسایی انواع خسارات و میزان آسیب وارده به اعضای سیل‌زده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در حوادث اخیر و همچنین امکان برنامه‌ریزی مناسب برای مساعدت به این قشر تلاشگر و زحمتکش کشور، سیستم ثبت خسارت سیل‌زدگان در چارچوب سامانه بیمه اجتماعی (سبا) تهیه و در دسترس کارگزاران، دفاتر استانی و ستاد مرکزی صندوق قرار گرفت.

بنا بر گفته محسن کهتری (مدیرکل آمار، فن‌آوری اطلاعات و محاسبات بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر)، این سامانه که با هدف مساعدت و جمع‌آوری و دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق روستاییان خسارت‌دیده برنامه‌ریزی شده است امکان شناسایی افرادی که فاقد هرگونه پشتیبانی‌های لازم هستند را، مهیا می‌کند.

با توجه به اینکه در بروز بلایای طبیعی همیشه خانواده‌های آسیب دیده‌ای هستند که از حمایت‌های سازمان یافته و پشتیبانی مراکز بیمه‌ای جا می‌مانند، مجموع این آمارهای به دست آمده از سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف امکان شناسایی آسیب‌دیدگانی را که هیچ گونه کمک و پشتیبانی دریافت نکرده‌اند، فراهم می‌کند.

محسن کهتری با شرح این خبر توضیح داد: با راه اندازی سامانه ثبت خسارات سیل‌زدگان حوادث اخیر، کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌توانند اطلاعات آسیب‌دیدگان از سیل شامل اقلام اطلاعاتی نوع خسارت، محل و تاریخ حادثه، تخمین درصد و مبلغ خسارت و نیز توضیحات لازم در این خصوص را ثبت کنند.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر محمدرضا واعظ‌مهدوی-مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان سامانه سبا سیل 98 محسن کهتری-مدیرکل آمار صندوق بیمه اجتماعی روستاییان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر