کد خبر: 748986 A

در یک مراسم رسمی اتفاق افتاد؛

تصاویر منتشر شده از نشاندن کارگران روی زمین در دیدار مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان همدان با امام جمعه این شهر، اعتراضات زیادی را برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به تازگی عکس‌هایی از دیدار روز دوشنبه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان همدان و مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، اعضای هیات مدیره اتاق تعاون و نمایندگان واحدهای کارگری و جمعی از کارگران واحدهای تولیدی با حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی (امام جمعه و نماینده ولی فقیه همدان) در دفتر امام جمعه منتشر شده که به اعتراض‌هایی در افکار عمومی دامن زده است.

احمد توصیفیان-حجت‌الاسلام شعبانی

در این عکس‌ها، درحالی‌که امام جمعه، مدیران و برخی دیگر از مهمانان بر روی صندلی نشسته‌اند، عده‌ای کارگر که لباس فرم شرکت شیشه همدان را بر تن دارند، روی زمین نشسته‌اند. این عکس‌ها و این نحوه حضور کارگران در یک دیدار رسمی یادآور مراسمی است که مدتی پیش به بهانه تجلیل از کارگران شهرداری برازجان، آنها را بر زمین نشاندند درحالی‌که مدیران کت و شلواری نشسته بر صندلی بودند. گفتنی است اعتراضات صورت گرفته به آن مراسم، پاسخگویی شهردار برازجان و فرماندار دشتستان را به همراه داشت.

در رابطه با اتفاق پیشامد کرده در همدان، چنگیز اصلانی (دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان) به  ایلنا، ضمن اظهار بی‌اطلاعی از جزییات مراسم دیدار با امام جمعه همدان، گفت: این مراسم از سوی رییس دفتر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان ترتیب داده شد و از ما نیز دعوت برای حضور یافتن در آن به عمل آمد اما ما در این مراسم شرکت نکردیم و اعلام کردیم خانه کارگر به صورت جداگانه به دیدار امام جمعه می‌رود.     

وی پیرامون این اتفاق تاکید کرد: من به عنوان یک کارگر قدیمی و باسابقه که مفتخر به این پیشینه هستم، به این رخداد معترض هستم. مگر الان ما در سال‌های قبل از انقلاب هستیم که شاهد چنین برخوردهایی باشیم؟ اگر مدیران واقعا معتقد به تکریم کارگران بودند خودشان می‌بایستی بر زمین می‌نشستند و کارگران را بر روی صندلی می‌نشاندند.

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان سازمان تامین اجتماعی استان همدان چنگیز اصلانی-دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان اسماعیل نبوی-مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان احمد توصیفیان-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان حجت‌الاسلام شعبانی-امام جمعه و نماینده ولی فقیه در همدان نشاندن کارگران بر روی زمین در دیدار با امام جمعه همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر