کد خبر: 747715 A

صادقی فر:

نخستین نشست شورای مدیران و معاونان ادارات کل معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سال جاری با محوریت نحوه کمک‌رسانی به هموطنان آسیب‌دیده از سیل اخیر کشور با حضور معاون فرهنگی ، اجتماعی این وزارتخانه تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست نحوه کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده از سیل و استفاده از توانمندی‌ها و پتانسیل موجود در ادارات کل تابعه معاونت فرهنگی و اجتماعی بررسی و قرار شد بلافاصله اقدامات فوری وموثر و اجرایی از سوی ادارات فرهنگی و اجتماعی و ورزشی از طریق ادارات کل استانها آغاز شود.

نحوه ارسال بسته‌های معیشتی و ضروری در اولویت قرار گرفت و مواردی مثل کارهای فرهنگی و ورزشی در گام بعدی برای آسیب دیدگان سیل مد نظر قرار می‌گیرد.

صادقی فر در این نشست گفت: اولویت اول مردم فعلا نیازهای اولیه مثل جا و مکان و خورد و خوراک و آرامش است و بعد باید با کارهای فرهنگی کاربردی و ورزشی برای کودکان و نوجوانان مردم را از این حالت غم گرفته نبه سوی آرامش سوق دهیم.

وی افزود: خوشبختانه ما در همه استانها امکانات ورزشی داریم و از اداره کل ورزشی خواسته‌ایم فعلا سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی کارگری را برای اسکان موقت مردم یا استفاده‌های هلال احمر در اختیار نهادهای مسئول قرار دهند و سپس یک برنامه وسیع برای شادی و نشاط خانواده‌ها از طریق جشنواره‌های ورزشی در مجموعه‌های کارگری برنامه‌ریزی می‌کنیم.

هم‌اکنون در استان‌های خوزستان، کرمانشاه، مازندران و گلستان مجموعه‌های کارگری با هلال احمر همکاری دارند و استفاده خوبی از این مجموعه‌ها می‌شود.

سیل در کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر