کد خبر: 747319 A

مدیرعامل بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر:

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر با حضور در برنامه تلویزیونی «زنده باد زندگی» از پرداخت پیش از موعد مستمری مستمری‌بگیران صندوق و کمک‌های بیشتر به آنها در مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا واعظ‌مهدوی (مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر) در برنامه «زنده باد زندگی» که به صورت زنده از شبکه دو سیما پخش می‌شود با اشاره به اتفاقات اخیر کشور و جاری شدن سیل در بسیاری از روستاها، گفت: این روزها بیش از هر زمان دیگری به اهمیت وجود بیمه واقف شده‌ایم و به فکر آینده‌نگری هستیم چون در همین اتفاقات دیدیم که داشتن یک بیمه مسکن تا چه اندازه می‌تواند مفید و مؤثر باشد.

او همچنین تاکید کرد: متاسفانه می‌بینیم که نبود چتر بیمه در بحران‌های این چنینی خسارت را سنگین‌تر و جبران آن را سخت‌تر می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به آمار ۱۵۰ هزار نفر بیمه شده جدید و تمدید ۹۵۰ هزار نفر بیمه پرداز صندوق از تحصیل ۵ و نیم میلیاردی پرداخت حق بیمه توسط روستاییان خبر داد که برای آینده سرمایه‌گذاری و سود خوبی از آن حاصل شده است.

واعظ‌مهدوی پرداخت منظم و خوب حق بیمه توسط روستاییان را نشان دهنده درک اهمیت بیمه توسط آنها دانست و گفت: از آن دو میلیون و دویست هزار نفر روستایی که بیمه نشده‌اند، دعوت می‌کنیم تا سریع‌تر بیمه شوند و از مزایای آن بهره ببرند.

او در ادامه افزود: درواقع دو میلیون و دویست هزار نفر در کشور وجود دارند که در برابر حوادث، بحران و بالایای طبیعی هنوز هیچ گونه پشتیبانی ندارند.

واعظ‌مهدوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان را با پرداخت زودتر از موعد آن هم با مبالغی بیشتر از حد تعین شده، حامی سیل زدگان روستایی دانست.

او همچنین با مطرح کردن اهمیت همبستگی و همدلی مردمی در چنین بحران و حوادثی گفت: گرچه با آمدن سیل شاهد اتفاقات ناخوشایندی چون از دست دادن مال و خانه و حتی جان افراد شدیم اما در این نوع مسائل همبستگی مردم بیش از پیش تجلی پیدا می‌کند که امر بسیار ارزشمندی است.

او دیدن مشکلات و پرداختن به آنها را تا زمان یکه مولد و محرک باشند را بسیار مفید دانست اما غر زدن دائمی و ایراد گرفتن‌های بیش از حد را مانع بزرگی برای تمرکز و درست فکر کردن عنوان کرد که بسیار برای یک جامعه مضر است.

او افزود: ما شاهد بودیم که در ایام بروز بحران و سیل در کشور شاهد غرزدن‌های کمتری بودیم و بیشتر دیدم که مردم و مسئولان در کنار هم وارد کار شدند. دست و پنجه نرم کردن با بحران امکان بهتر اندیشیدن را به ما می‌دهد.

صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر محمدرضا واعظ‌مهدوی-مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان برنامه زنده باد زندگی-شبکه دو سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر