کد خبر: 741822 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

دبیر خانه کارگر شهرستان تاکستان معتقد است؛ واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود، مانع رشد دستمزد‌ها و اشتغال‌زایی است و دولت برای همدلی با جامعه کارگری باید واردات کالاهایی مشابه خارجی را متوقف کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا رحمانی، واردات بی‌رویه کالا را مهم‌ترین مشکل پیش روی تولید داخلی برشمرد و یادآور شد: ظاهرا ناتوانی دولت‌ها در حمایت از تولید داخلی امری اثبات شده است.

وی افزود: طی سالهایی که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده، جامعه مزدبگیران از دولت این توقع را داشتند که به صورت جدی از واردات کالاهای خارجی مشابه تولید داخل جلوگیری کنند.

دبیر خانه کارگر شهرستان تاکستان با بیان اینکه مجوز واردات فقط باید به کالاهایی داده شود که در داخل کشور تولید نمی‌شود، تصریح کرد: جلوگیری از واردات کالاهایی که در داخل کشور به اندازه نیاز و تقاضای مردم تولید می‌شود ضروری است و این کار می‌تواند منشاء رونق بازار داخلی باشد.

به گفته این فعال کارگری؛ حمایت از تولیدات داخلی مستلزم برطرف کردن موانع تولید است و این حمایت نیازمند ارتقای فنی کارخانجات تولیدی بر مبنای تحقق مانع ملی و سرمایه است.

او در ادامه تاکید کرد: تولیدکنندگان داخلی نیز باید در جهت ارتقای تکنولوژی تولید که کیفیت و بهره‌وری را افزایش می‌دهد، تلاش کنند.

وی یادآور شد: اشتغالزایی در کشور و از بین رفتن بیکاری با الگوسازی فرهنگی و حمایت جدی از تولیدات و تولید‌کنندگان داخلی میسر است.

دبیر خانه کارگر قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر