کد خبر: 739745 A

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مطرح کرد؛

پاک سرشت گفت: نقش جدی آموزشگاه‌ها و نماینده‌های آموزشگاه‌ها و نیازسنجی بنگاه‌های اقتصادی در تک تک محورهای نظام نوین فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سلیمان پاک‌سرشت (رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای) در مراسم رونمایی از نظام نوین مدیریت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد گفت: واگذاری بخشی از آموزش‌های مهارتی به بخش خصوصی بسیار اهمیت دارد در حال حاضر ۱۱۷۰۰ آموزشگاه آزاد و ۲۴ هزار مربی در این بخش فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: بهتر است این سازمان با فعال کردن بخش خصوصی بخش عمده‌ای از مسئولیت‌های خود را به این بخش واگذار کند همچنین اقتصاد آموزش باید باز تعریف شود و رابطه درستی بین آموزش، آموزشگاه و بنگاه‌های اقتصادی برقرار شود.

پاک‌سرشت ادامه داد: ما به دنبال بازنگری در مناسبات مهارت‌آموزی و بنگاه‌های اقتصادی هستیم. در نظام جدید روابط بین کنشگران فنی و حرفه‌ای سازمان آموزشگاه‌ها و مدیران و مؤسسان این آموزشگاه‌ها بازتعریف شده است که در این نظام بنگاه‌ها نقش جدی در آموزش دارند و در واقع آموزش بر مبنای نیازهای بنگاه‌های اقتصادی هدف‌گذاری شده است.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: در نظام نوین طراحی شده اختیارات و مأموریت‌های آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد تنوع و گسترش بیشتری پیدا کرده است. نقش جدی آموزشگاه نماینده‌های آموزشگاه‌ها و نیازسنجی بنگاه‌های اقتصادی در تک تک محورهای این نظام در نظر گرفته شده است و امیدواریم که سرآغاز تحول جدی در مهارت‌آموزی باشد.

رئیس سازمان فنی‌ و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: شاهد تکاپوی جدی در نهادهای تصمیم‌گیر در زمینه مهارت‌آموزی هستیم و نمونه آن در بودجه ۹۸ دیده می‌شود.

سلیمان پاک سرشت سازمان فنی و حرفه ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر