کد خبر: 733932 A

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان:

به گفته مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان؛ اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستاییان به عضویت در صندوق مشروط شد.

به گزارش ایلنا، نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان سیستان و بلوچستان با حضور علیرضا نورا (معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان)، مهرداد جهاندیده (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان)، امان‌الله شاقوزایی (مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان سیستان و بلوچستان) و دیگر اعضاء این کارگروه در محل سالن جلسات برگزار شد.

علیرضا نورا در این نشست با بیان اینکه تلاش دولت تدبیر و امید این است که در استان‌های مختلف کشور رشد اقتصادی داشته باشد و شاخص‌های اقتصادی ارتقا پیدا کند، گفت: دولت با تاکید بر کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال، تسهیلات اعتباری بسیار خوبی را با نرخ پایین به خصوص در مناطق روستایی و عشایری تخصیص داده است.

او با تاکید بر تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه‌گذاری نیمه‌تمام و حمایت تمام از طرح‌های اشتغال‌زایی به‌ویژه طرح‌های اشتغال روستایی، عشایری و مشاغل خانگی، افزود: تاکید دولت تدبیر و امید بر این است که حمایت ویژه‌ای از بنگاه‌های اقتصادی و طرح‌های نیمه‌تمام صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به ظرفیت تأثیرگذار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در کمک به رشد و توسعه اقتصادی، بیان کرد: تصویب مشروط کردن اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی توسط بانک های عامل به عضویت متقاضیان در بیمه اجتماعی، گامی مهم در گسترش پوشش بیمه اجتماعی است.

او ادامه داد: طرح اشتغال خانگی جزء طرح‌های مهم اشتغال‌زا است و این طرح ها می تواند به اقتصاد خانواده‌ها کمک کند و به همه دستگاه های اجرایی، بانک های عامل و همه کسانی که دارای مدخل در امر ایجاد اشتغال هستند، توصیه و تاکید می کنم از ظرفیت‌های موجود در استان با توجه به امکانات بسیار خوبی که در اقصی نقاط آن است، نهایت بهره‌برداری لازم را ببرند تا به ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و در نهایت به تولید ناخالص داخلی کشور کمک شود.

در ادامه این نشست شاقوزایی، مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اهداف کارگروه تخصصی اشتغال در جهت اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و توانمندسازی جامعه هدف، گفت: با توجه به ضرورت توانمندسازی خانواده‌ها و در راستای حمایت شغلی از کشاورزان، روستائیان و عشایر، لازم است اعطای هرگونه تسهیلات اشتغال‌زایی به جامعه هدف توسط بانکهای عامل مشروط به عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و کامل کردن مدارک بیمه‌ای شود که می‌تواند تجربه بسیار موفقی را در آینده رقم زند.

وی خواستار مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی شد و افزود: گسترش پوشش بیمه اجتماعی به عنوان یکی از خدمات ارزنده دولت در گرو تعامل و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستاها و همچنین علما و افراد تأثیرگذار است.

استان سیستان و بلوچستان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر تسهیلات اشتغالزایی روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر