کد خبر: 731806 A

فرماندار تایباد مطرح کرد؛

جلسه بررسی موانع و مشکلات اجرای طرح‌های مثلث توسعه اقتصادی تایباد با حضور مدیران استانی، مدیران اجرای و سرمایه گذاران شهرستان در محل فرمانداری تایباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرماندار تایباد در جلسه بررسی موانع و مشکلات اجرای طرح‌های مثلث توسعه اقتصادی این شهرستان گفت: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی که به همت دولت طراحی شده است و در دستور کار قرار گرفته، عاملی برای توانمندسازی مردم و جوامع محلی و روستایی خواهد بود.

حسین شرافتی راد افزود: این شهرستان با توجه به داشتن مزیت‌های منحصر به فرد شامل مرز دوغارون که بستری مناسب برای توسعه اقتصادی، تجاری و اشتغال است و همچنین موقعیت استراتژیک و امنیتی و از همه مهمتر مرزنشینان توانمند باید متفاوت از سایر نقاط کشور اداره شود.

وی بیان کرد: به منظور توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در این منطقه باید موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران رفع شده و در جهت جذب سرمایه‌گذار تلاش کرد که برای این مهم ابتدا باید زیرساخت‌های اولیه تامین شود.

در ادامه هادی حقیقی، کارشناس امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: استفاده از ظرفیت‌های شهرستان، شناسایی سرمایه‌گذاران در بخش خصوصی بر اساس نیاز منطقه، فراهم کردن فرصت‌های لازم جهت جذب سرمایه‌گذار و رفع موانع موجود در این امور زمینه را برای توسعه اقتصادی فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت مناطق مرزی در توسعه اقتصادی کشور افزود: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌‌ای برای توسعه این مناطق دارد، زیرا تقویت در مرزهای کشور به ویژه مرزهای شرقی که کانون صادرات در کشور هستند باعث رونق اقتصاد و اشتغال در جامعه می‌شود.

در ادامه این جلسه هر یک از سرمایه‌گذاران در وقتی که برایشان تعیین شده بود مشکلات خود را مطرح و نظرات و پیشنهادات را ارائه دادند و بلافاصله از طرف مسولان استانی و فرماندار شهرستان پیگیری و در دستور کار قرار گرفت.

جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان تایباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر