کد خبر: 729078 A

جمعی از کارگران کارخانه «متالوژی پودر ایران» در استان قزوین برای چندمین بار خواستار رسیدگی مسئولان به پرداخت مطالبات مزدی خود شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران کارخانه «متالوژی پودر ایران» در استان قزوین که در زمینه تولید قطعات و پودر آهن مشغول کارند، می‌گویند که دستمزد سه ماه آخر سال ۹۶ و آذر و دی ماه سال جاری آنها به تاخیر افتاده و عیدی و پاداش پایان سال ۹۶ را نیز دریافت نکرده‌اند.

به گفته این کارگران، هرچند بار‌ها شرایط دشوار کاری آنها از رسانه‌های جمعی اطلاع‌رسانی شده اما توجهی به تغییر شرایط آنها نشده است. موضوعی که به اعتقاد این افراد؛ ناشی از مهم نبودن این وضعیت برای کارفرما و مسئولان به حساب می‌آید.

طبق اظهارات کارگران این کارخانه؛ در حال حاضر وضعیت تولید و فروش محصولات این کارخانه خوب است ولی کارگران با چند ماه مزد معوقه، سهمی از رونق تولید کارخانه ندارند.

یکی از کارگران در ارتباط با وضعیت کنونی کارخانه متالوژی پودر ایران گفت: اگرچه در ماه‌های نخستین سال جاری کمبود منابع مالی برای تهیه مواد اولیه تولیدی باعث شده بود این شرکت دچار مشکلاتی در زمینه تولید شود اما تقریبا از نیمه دوم سال جاری که تحریم‌های اقتصادی شدت گرفت و شاهد افزایش نرخ ارز بودیم، بسیاری از خریداران قطعات صنعتی و غیرصنعتی به تولیدات داخلی روی آوردند و در این بین شرکت متالوژی پودر ایران نیز سفارش خوبی از خریداران دریافت کرد. که موجب شد کارگران در چند شیفت کاری مشغول کار شوند.

در تاریخ ۱۳ بهمن ماه جاری سیدحسام الدین امامی (مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مجتمع متالوژی پودر ایران) در خصوص مشکلات موجود در این واحد صنعتی به ایلنا گفته بود؛ باتوجه به شرایط اقتصادی کشور این شرکت تمام تلاش خود را برای پرداخت مطالبات معوقه مزدی کارگران به کار خواهد گرفت.

کارگران قزوین کارگران متالوژی پودر ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر