کد خبر: 695833 A

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق‌بگیران نیاز شدید به حمایت و ترمیم حقوق دارند تا بخشی از مشکلات معیشتی آنان کاهش یابد.

به گزارش ایلنا، سیدمرتضی خاتمی (نماینده حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود در استان زنجان، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان و نایب رییس فراکسیون خانواده در مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: متضرر اصلی شرایط فعلی حقوق بگیران هستند. کارمندان، کارگران، معلمان و بازنشستگان هم از لحاظ دریافتی دچار مشکل هستند و هم اینکه به جهت داشتن حداقل دارایی، ندارتر از گذشته شده‌اند و برای خرید وسیله نقلیه، واحد مسکونی و... دوره انتظار چند برابری و طولانی را نیز باید پیش‌رو داشته باشند.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس، ادامه داد: تحریم و تورم، افراد غنی و سوداگر را از جیب عامه مردم، ثروتمندتر می‌کند. حقوق‌بگیران نیاز شدید به حمایت و ترمیم حقوق دارند تا بخشی از مشکلات معیشتی آنان کاهش یابد.

نایب رییس فراکسیون خانواده مجلس با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ افزود: افزایش حقوق کارمندان، کارگران و بازنشستگان باید در اولویت باشد. در این زمینه کمبود منابع نمی‌تواند توجیه باشد. صرفه‌جویی و کاهش بودجه عمومی دولت، ضرورتی است که می‌تواند منابع لازم برای تحقق امر فوق را تامین کند.

وی گفت: جلوگیری از فرار مالیاتی با شفافیت و تدوین مکانیزم مناسب می‌تواند ۴۰ درصد به درآمدهای مالیاتی بیافزاید و بسیاری از مشکلات دولت را مرتفع کند. حقوق‌بگیران قبل از دریافت حقوق مالیات می‌پردازند. این در حالی است که سوداگران و دلالان در ۶ ماه گذشته، گاه دارایی‌های خود را تا ۳ برابر افزایش داده‌اند بدون آنکه ریالی مالیات بپردازند. لذا در دفاع از منافع مردم و این ظلم آشکار می‌بایست جدی‌تر عمل نمود.

خاتمی در پایان، خاطرنشان ساخت: مدافع کشور و نظام، هم همین کارمندان و کارگران و بازنشستگان هستند و بزرگوارانه صبوری می‌کنند؛ بی‌انصافی است که در جهت شیفت منافع از سوداگران و رانت‌خواران به سمت این عزیزان، دست روی دست گذاشته و اقدامی نکرد. وقتی فساد نهادینه شود، مبارزه و مقابله با سوداگری، رانت‌خواری و فراریان از مالیات سخت می‌شود؛ لذا عزم جدی همه مسئولان ضرورت کار است.

فرار مالیاتی سیدمرتضی خاتمی-نماینده مردم ماهنشان و ایجرود حقوق‌بگیران فساد نهادینه فشار تورمی شدید بودجه 98 مشکلات معیشتی حقوق‌بگیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر