کد خبر: 693711 A

به دلیل بروز تنش کارگری؛

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان گفت: مجتمع پتروشیمی این شهرستان به دلیل تنش کارگری بین یک کارگر ایرانی و سرکارگر چینی روز دوشنبه تعطیل شد.

به گزارش ایلنا، اردوان قنبری با رد برخی شایعات مبنی بر درگیری تعداد زیادی از کارگران چینی و ایرانی در پتروشیمی مسجدسلیمان بیان کرد: دیروز یکشنبه در پی تذکر سرکارگر چینی مبنی بر رعایت اصول ایمنی هنگام کار به یک جوشکار ایرانی، یک درگیری فیزیکی مختصر به وجود آمد.

وی ادامه داد: این درگیری منجر به شکستن سر فرد ایرانی شد که مراحل درمانی وی به‌صورت سرپایی انجام و مرخص شد.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان با اشاره به اینکه درباره این حادثه برخی مشغول فضاسازی هستند، گفت: این حادثه به‌منظور تذکر انضباطی و رعایت موارد ایمنی در هنگام کار بوده اما در هر صورت موضوع باید از طریق دادستانی پیگیری شود.

قنبری با اشاره به اینکه امروز صبح تعدادی از کارگران ایرانی پتروشیمی مسجد سلیمان با تاثیر از این فضاسازی‌ها در مقابل محل کار خود تجمع کردند، افزود: این تجمع مانع ورود کارکنان چینی به داخل کارگاه شد که در نهایت پتروشیمی اعلام تعطیلی کرد.

وی ادامه داد: همچنین به‌دلیل ایجاد این تنش در محل کار، سرکارگر چینی از سوی پیمانکاران این کشور که مسئولیت بخشی از ساخت و اجرای پروژه پتروشیمی مسجدسلیمان را بر عهده دارند، اخراج شد.

مجمع پتروشیمی مسجد سلیمان درگیری در پتروشیمی مسجد سلیمان تعطیلی پتروشیمی مسجد سلیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر