کد خبر: 687769 A

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک؛

به گفته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک؛ روند رسیدگی به محکومیت کارگران هپکو اراک کامل نشده و کارگران حق اعتراض دارند.

به گزارش ایلنا، «عباس قاسمی» در ارتباط با پرونده محکومیت کارگران هپکو گفت: پرونده ۱۵ نفر از کارگران هپکو که مرتکب جرایمی ازجمله اخلال در نظم عمومی، حرکات غیرمتعارف، شرکت در تجمعات غیرقانونی، ترغیب و تحریک و تشویق افراد به تجمع در فضای مجازی شده بودند، در دستگاه قضا مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با وجود برگزاری نشست‌های مختلف توسط مسئولان استان با این افراد و دیگر اعضای واحد تولیدی هپکو اراک مشکلات و مطالبات آنان دنبال شد، اما محکومان، دیگر کارگران هپکو را تشویق به مسدود کردن خط آهن سراسری شمال- جنوب کردند و چند روز حرکت قطار‌های سراسری با اختلال مواجه شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک اظهار داشت: پرونده ۱۴ نفر از این افراد به صورت حضوری و یک نفر نیز به صورت غیابی مورد بررسی قرار گرفت و احکام این افراد صادر شده که تا ۲۰ روز حق اعتراض به رای قاضی را دارند.

وی ادامه داد: احکام این افراد در صورت قطعی شدن نیز براساس رای قاضی، تا پنج سال تعلیق است و اجرا نمی‌شود و در این مهلت پنج ساله اگر این افراد حسن نیت خود را نشان داده و مرتکب جرایم مذکور یا جرایم دیگری مثل جرم‌های موجب حد، قصاص یا جرایم تعزیری تا درجه ۷ نشوند، حکم آن‌ها اجرا نمی‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک محکومیت کارگران هپکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر