کد خبر: 684152 A

رییس کانون کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی:

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان قدس تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی این شهرستان را ۱۴ هزار نفر اصلی و ۵۰ هزار نفر تبعی اعلام کرد و گفت: باتوجه به وضعت فعلی اقتصاد کشور بازنشستگان از لحاظ معیشتی در وضعیت بدی بسر می‌برند.

«فضل الله کشاورز» در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: در وضعیت فعلی اقتصادی کشور درآمد ماهانه کارگران شاغل و بازنشسته براساس نرخ واقعی تورم افزایش نیافته و در حال حاضر خلاء مزدی در کشور بیش از قبل افزایش یافته است.

او با بیان اینکه از دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم با کنترل قیمت و سروسامان دادن به بازار ارز و دلار و همچنین کنترل قیمت مواد غذایی و مصرفی روزانه، مشکلات مردم را تا حدی کاهش دهند، در ادامه از همه مسئولان تامین اجتماعی خواستار اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان شد.

به گقته وی؛ به موجب ماده ۹۶ قانون سازمان تامین اجتماعی، سازمان مکلف است میزان کلیه مستمری‌های بازنشستگی از کارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان را در فواصل زمانی که حداکثر از سالی یکبار کمتر نباشد، باتوجه به افزایش هزینه زندگی افزایش دهد، این در حالیست که از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۹۲ با اعلام بانک مرکزی افزایش هزینه زندگی ۶۶۵ درصد بوده و با این حساب، ماده ۹۶ هرگز اجرایی نشده است.

کشاورز در ادامه خواستار افزایش مستمری بازنشستگان  شده و گفت: اجرای عدالت در مورد توزیع درآمد، یک اصول پذیرفته شده است، این اصل باید در مورد همه بازنشستگان و مستمری بگیران رعایت شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه خدمات کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان قدس پرداخت و گفت: مهمترین خدماتی که کانون به  بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان قدس ارائه می‌دهد ارائه خدمات پوشش بیمه تکمیلی، صدور بیمه‌نامه خودرو، صدور کارت عضویت، عقد قرارداد با مراکز درمانی، آزمایشگاهی و رفاهی با تخفیف‌های ویژه است. همچنین با چند فروشگاه‌ معتبر لوازم خانگی عقد قرارداد داریم که بازنشستگان می‌توانند با بهره‌گیری از خدمات تخفیف خرید کنند.

وی در بخش دیگری از خدمات کانون  بازنشستگان این شهرستان اضافه کرد: کانون بازنشستگان شهرستان قدس به بازنشستگان تحت پوشش خود وام‌های قرض‌الحسنه نیز پرداخت می‌کند.

به گفته کشاورز همچنین ارائه خدمات بیمه تکمیلی از دیگر خدمات کانون شهرستان قدس است. متقاضیان جدید خدمات بیمه تکمیلی می‌توانند از تاریخ پانزدهم آبان ماه جاری به دفتر کانون مراجعه نمایند و بازنشستگانی که به هر دلیل قصد انصراف از خدمات بیمه تکمیلی را دارند درخواست خود را به دفتر کانون کتبا اعلام کنند.

مستمری بگیران تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر