کد خبر: 683387 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان خبر داد؛

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ یک کارگر ساختمانی در سقوط از ارتفاع ساختمانی در حال ساخت در میدان بعثت شهر همدان خبرداد.

به گزارش ایلنا، علی‌احسان صالح با اعلام این خبر گفت: شامگاه دیروز، حوالی ساعت پنج بعداز ظهر یک کارگر ساختمانی  ۴۲ ساله براثر سقوط از ارتفاع طبقه چهارم مجتمع ساختمانی در حال ساخت در منطقه میدان بعثت شهر همدان  دچار حادثه شد که پس از انتقال به بیمارستان بعثت حوالی ساعت ۲۲ جان خود را از دست داد.

او با اشاره به حوادث مهر ماه سال جاری گفت:۱۵ مهر ماه نیز یک کارگر ۳۸ ساله در روستای نامیله ملایر هنگام تخریب ساختمان قدیمی خشتی زیر آوار ماند و جان باخت.

همچنین چهار کارگر نهاوندی در گودبرداری غیراصولی دچار حادثه شدند که در نتیجه آن یکی از این کارگران قبل رسیدن به بیمارستان فوت کرد.

صالح اظهار کرد: در نیمه نخست امسال ۲۱۶ نفر در استان بر اثر حوادث ناشی از کار مجروح شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد کاهش یافته است.

وی شمار مجروحان ناشی از حوادث کار در مدت مشابه سال گذشته را ۲۲۸ نفر برشمرد و افزود: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سال ۹۶، ۲۹ نفر و تعداد مجروحان ۴۳۹ نفر بوده است.

او افزود: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریور ۱۸ نفر بر اثر حوادث کار جان باختند درحالیکه آمار متوفیان حوادث کار در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۱۳ نفر بود که نشان‌دهنده رشد ۳۸ درصدی است.

صالح اظهار داشت: همچنین ۲۱۶ شهروند امسال بر اثر حوادث کار مجروح و مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان در بخش دیگری از گزارش خود از مرگ یک کارگر گردو تکان خبر داد و گفت: این کارگر ۵۶ ساله تقریبا ۱۰ روز پیش به علت سقوط از درخت گردو در روستای سادات‌آباد شهرستان تویسرکان دچار حادثه سقوط شده بود که متأسفانه روز گذشته به علت شدت جراحت در بیمارستان بعثت فوت کرد.

وی با بیان اینکه در فصل گردوتکانی یک مردی ۴۹ ساله از اهالی نهاوند هم در حین گردوتکانی از درخت سقوط کرده و  پس از انتقال به بیمارستان، در آنجا فوت می‌کند.

صالح یادآور شد: در همین مدت یک مرد ۵۳ ساله در روستای انجلاس شهر همدان از درخت گردو سقوط کرده و قبل از رسیدن به بیمارستان بعثت جان می‌سپارد.

وی بیان کرد: طی ماه اخیر یک مرد ۴۰ ساله در روستای یلفان شهر همدان و مرد ۴۸ ساله در روستای دولائی نیز از توابع شهرستان تویسرکان بر اثر سقوط از درخت در حین گردوتکانی جان باختند.

حوادث کار همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر