کد خبر: 682984 A

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید افزایش حقوق کارکنان در اختیار دولت است و می‌تواند این کار را در سقف بودجه سنواتی و با رعایت دستورالعمل پلکانی انجام دهد.

به گزارش ایلنا، عزت‌الله یوسفیان ملا (نماینده حوزه انتخابیه آمل و لاریجان و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توافق رییس جمهور برای افزایش حقوق کارکنان، اظهار داشت: دولت برای افزایش حقوق کارکنان دو روش دارد، یکی روش ارزشیابی است که کارکنان بر اساس نحوه عملکرد نمره می‌گیرند و طبق آن بین ۳ تا ۵ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه افزایش حقوق در هر دو روش در اختیار دولت است، گفت: در گام دوم دولت می‌تواند در سقف بودجه مصوب افزایش حقوق سالانه را اعمال کند، مثلا به دولت در قانون بودجه اجازه داده می‌شود حقوق کارکنان را تا ۲۰ درصد افزایش دهد و دولت بر اساس سقف بودجه می‌تواند تا درصد مشخص شده حقوق‌ها را افزایش دهد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس ادامه داد: دولت تا جایی می‌تواند افزایش حقوق‌ها را اعمال کند که از سقف بودجه بالاتر نرود و به عبارتی بدهکار نشود، اما امسال برای افزایش حقوق‌ها دستورالعمل پلکانی در نظر گرفته شد که متناسب با حقوق دریافتی افزایش‌ها صورت گیرد یعنی فردی که کمتر حقوق می‌گیرد درصد افزایش حقوق او بیشتر باشد.

وی بیان داشت: دریافت مالیات نیز پلکانی است. فردی که دریافتی بیشتری دارد مالیات بیشتری هم پرداخت می‌کند و بر عکس، حقوق کمتر درصد مالیات کمتر.

یوسفیان ملا در ادامه، در خصوص میزان افزایش مجدد حقوق‌ها اظهار داشت: از نگاه قانونی باید افزایش حقوق‌ها متناسب با تورم باشد. اما سوال اینجا است که آیا دولت پول و اعتبار کافی برای این افزایش و پرداخت را دارد؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان، تاکید کرد: به هر حال دولت افزایش حقوق‌ها را باید در حد بودجه مصوب انجام دهد و این کار با رعایت دستورالعمل پلکانی صورت گیرد.

افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 97 عزت‌الله یوسفیان ملا دستورالعمل پلکانی افزایش حقوق‌ها افزایش مجدد حقوق‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر