کد خبر: 682675 A

به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، دولت باید توجه ویژه‌‌ای به اقشار کم‌درآمد جامعه در شایز فعلی اقتصاد کشور داشته باشد چراکه افزایش قیمت کالاها، آسیب جدی به این قشر بویژه خانوارکارگری وارد کرده است.

به گزارش ایلنا، شهرام کوسه غراوی با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر موافقت دولت با ترمیم حقوق کارمندان خود و بی‌توجهی به افزایش حقوق و دستمزد کارگران بیان‌ کرد: قطعا افزایش حقوق در شرایط فعلی اقتصادی کشورمی‌تواند مثمرالثمر واقع شود.

کارمندان و کارگران در شرایط کنونی که تورم به این شکل است، حق دارند که حقوقشان افزایش یابد، اما اینکه چرا حقوق کارگران قرار نیست افزایش یابد، جای سوال دارد.

وی در ادامه‌ بیان‌ کرد: کارگران و کارمندان همگی از اقشار متوسط جامعه محسوب می‌شوند. دولت باید تمهید ویژه‌ای بیندیشید تا بتواند همزمان حقوق کارگران و کارمندان را افزایش دهد.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی بیان‌ کرد: در خصوص منابع تامین این افزایش حقوق  دولت باید توضیحاتی ارائه کند. شاید بیشترین توجه دولت باید به قشر آسیب‌پذیر جامعه باشد، چراکه در شرایط بحران این اقشار هستند که در کنار نظام جمهوری اسلامی ایران می‌ایستند.

وی در پایان گفت‌: توجه دولت باید به اقشار کم‌درآمد جامعه بیشتر باشد، چراکه افزایش قیمت کالاها آسیب بیشتری به این قشر وارد می‌کند. امیدواریم توجه دولت به این قشر بیش از پیش شود.

دستمزد کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر