کد خبر: 681582 A

مجمع نمایندگان کارگران استان تهران اعلام کرد:

مجمع نمایندگان کارگران استان تهران با صدور بیانه‌ای از عدم برگزاری جلسه توسط شورای عالی کار به منظور بازنگری در مزد سال ۹۷ انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، مجمع نمایندگان کارگران استان تهران با صدور بیانه‌ای از عدم برگزاری جلسه توسط شورای عالی کار به منظور بازنگری در مزد سال ۹۷ انتقاد کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 مجمع نمایندگان کارگران استان تهران همگام با دیگر تشکلات کارگری عدم برگزاری جلسات شورای عالی کار توسط وزارت کار را مغایر با مواد ۲۰۳،۱۶۷،۱۶۸ قانون کار دانسته و آن را تخلفی آشکار از سوی شریک اجتماعی حاکم، دولت اعلام می‌نماید.

به نظرِ مجمع نمایندگان کارگران استان تهران واقعیت این است که اهل سیاست بدشان نمی‌آید از مسائل صنفی کارگران به سود خود بهره‌برداری سیاسی دلخواه کرده و از آن استفاده کنند اما این مجمع بدون کوچکترین تعلقی در خصوص گرایش‌های سیاسی، در قبال تحقق خواسته‌های صنفی کارگران کشور کوتاه نمی‌آید و از تمام مسئولین ذی‌ربط، ناظر و مجری قانون (نمایندگان مجلس و دولتمردان) درخواست دارد با توجه به شرایط به‌وجود آمده در خصوص افزایش تورم و به سبب آن کاهش قدرت خریدِ کارگران که خارج از حیطه‌ی عملکرد کارگران و ناشی از اجرای سیاست‌های اجرایی دولتیان! اتفاق افتاده، این مهم را در اولویت امور قرار دهند.

زیرا حقیقت چیزی نیست جز:

 "معیشت کارگران از بین رفته است"

لذا مجمع عالی نمایندگان کارگران اعلام می‌دارد: معیشت کارگران نباید در پسِ مصلحت‌های سیاسی پنهان بماند و امنیت شغلی کارگران را در معرض تهدید قرار گیرد؛

و لذا: “چرا باید سکوت پیشه کنیم “

ما نگران معیشتِ موکلین خود یعنی کارگران هستیم.

انوشیروان محسنی بند پی بازنگری در مزد 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر