کد خبر: 681087 A

سرپرست وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی:

بندپی در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در جشنواره شهید رجایی گفت: کارکنان این وزارتخانه نسبت به سایر دستگاه‌ها از حقوق پایین تری برخوردارند و امیدواریم افزایش انگیزه‌های کاری در پرداخت حقوق را در همه دستگاه‌های کشور شاهد باشیم.

به گزار ش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی (سرپرست وزارت کار، رفاه  و تامین اجتماعی) در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در جشنواره شهید رجایی وزارت کار گفت: اگر توسعه را هدفی مطلوب دارای ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تعریف کنیم برای هدف گذاری کشور توسعه مدار به ابزارهایی نیاز داریم. برنامه‌ریزی خوب مبتنی بر علم و شواهد، مدیریت و راهبرد عوامل و ابزارها لازمه یک نظام اداری منظم، منسجم و کارآمد است.

وی افزود: کارایی و همه‌سونگری، پاسخگویی و شفافیت، اثربخشی و نتیجه‌گرایی، مردم‌سالاری، مشارکت‌جویی و مشارکت‌پذیری و آینده‌نگری از ویژگی‌های یک نظام اداری مطلوب است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه ازجمله لوازم دستیابی به نظام اداری مطلوب ایجاد یک فضای با نشاط و برخورداری از بدنه کارشناسی است، گفت: هر جامعه مجمع الجزایری از دستگاه‌ها و ادارات است و میزان موفقیت‌شان به اندازه‌ای است که زمینه رشد و بالندگی نیروها را فراهم کنیم.

بندپی ادامه داد: در وزارتخانه بسیار بزرگی مشغول خدمت هستیم که بزرگترین وزرات‌خانه اجتماعی در کشور محسوب می‌شود و ماموریت‌های مهمی دارد که راهبری تعاون از این جمله است. راهبری در امر مهارت آموزی که بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم از دیگر ماموریت‌های ماست.

بندپی در ادامه با اشاره به کیفیت خروجی دانشگاه‌های کشور بیان کرد: در حال حاضر آنچه ما شاهد آن هستیم، بی‌مهارتی دانشجویان کشور در رشته‌های تخصصی دانشگاهی است. اینجاست که لزوم پیوند دانشگاه و سازمان فنی و حرفه‌ای مشخص می شود.

وی افزود: باید بپذیریم نتوانستیم مهارت‌های عملی و تخصصی را در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی افزایش دهیم. راهبری در حل آسیب‌های اجتماعی ماموریت دیگر است. ما فقط به سلامت جسمانی توجه و از توجه به ابعاد دیگر سلامت غفلت کردیم و امروز گرفتار آسیب‌های اجتماعی هستیم. وظیفه داریم فرصت‌های برابر اجتماعی برای اقشار مختلف ایجاد کنیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به راهبری امور معیشتی طبقات خاص اشاره کرد و گفت: تحت پوشش بردن پشت نوبتی ها از جمله اقدامات خوب دولت در سال‌های اخیر است. راهبری و حفظ حقوق کارگران را نیز باید انجام دهیم. اقدامات صورت گرفته نشان دهنده آن است که به سمت ادغام واقعی سه بخش رفاه، تعاون و کار حرکت می کنیم و این پیوند را می‌توان در راستای عدالت اجتماعی مدنظر قرار داد. بارها گفته‌ایم که وجود سازمانی با عنوان رفاه اجتماعی برای این است که به افرادی در جامعه رسیدگی کند که دارای نبوغ فکری هستند اما صاحب رانت نیستند.

وی با اشاره به ضرورت چابک سازی در زیرمجموعه وزارت رفاه گفت: تلاش می‌کنیم بتوانیم در عمل به وظایف خودمان خدمات شایسته‌ای انجام دهیم که استقرار میزخدمت از جمله آن‌هاست.

بندپی افزود: عملکرد سازمان‌های زیرمجموعه در جشنواره شهید رجایی قابل توجه بوده است و به معنای آن است که نسبت به سال ۹۵ جهش خوبی داشتیم و در شاخص‌های اختصاصی به دلیل دانش گرا بودن و بدنه تخصصی حائز رتبه خوبی شده‌ایم، اما برای ارتقای شاخص‌های عمومی باید بهینه‌سازی و چابک‌سازی را انجام دهیم. این خط مشی ما برای امسال باید باشد که بهینه‌سازی و تحول اساسی را در شاخص‌های عمومی شاهد باشیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این وزارتخانه بزرگ اجتماعی به ۴۲ میلیون نفر در تامین اجتماعی، ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار روستایی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و معلولان و سایر اقشار در سازمان بهزیستی ارائه خدمت می‌کند، اظهار کرد: گسترش تعاونی‌ها و کاهش فقر مطلق از دیگر سیاست‌هایی است که چند سالی است شروع شده و امیدواریم اقدامات اثربخشی در این راستا را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: کارکنان این وزارتخانه نسبت به سایر دستگاه‌ها از حقوق و مزایای پایین تری برخوردارند و امیدواریم افزایش انگیزه‌های کاری و عدالت در پرداخت حقوق و مزایا در همه دستگاه‌های کشور شاهد باشیم.

وزارت کار بندپی جشنواره شهید رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر