کد خبر: 678413 A

معاون وزارت کار خبر داد؛

معاون توسعه کارآفرینی وزارت کار از اصلاح رسته‌های برخوردار از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و متناسب‌سازی آنها با شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی خبر داد.

به گزارش ایلنا، عیسی منصوری (معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون) اظهار کرد: در حوزه اشتغال باید از کلی گویی پرهیز کرد و در تمام عرصه‌های اشتغال اعم از کشاورزی، خدمات، صنعت و گردشگری ظرفیت‌ها و مسائل باید به طور تخصصی مورد بررسی قرار گیرد در غیر این صورت به نتیجه نخواهیم رسید.

 وی همچنین از اصلاح رسته‌های برخوردار از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و متناسب‌سازی آنها با شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی به منظور اثربخشی بیشتر خبر داد و گفت: در این رسته‌ها به تناسب دوره تحریم اصلاحاتی انجام شده چنان که رسته‌هایی چون پوشاک، کفش، تکنولوژی و آی.تی در این دوره رونق گرفته باید تقویت شود و برخی حوزه‌ها باید تثبیت شود که به تناسب برای هر یک از این بخش‌ها برنامه‌ریزی شده و بسته پیشنهادات اختصاصی دوره تحریم آماده شده و برای تصویب ارائه می‌شود.

منصوری تاکید کرد: تاکنون از 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسعه اشتغال روستایی نیمی از آن از طریق بانک‌ها در اختیار استانها قرار گرفته است.‌

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تخصیص تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به حوزه اشتغال حمایتی گفت: بخش‌های کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر تشکل‌های مردم نهاد مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند.

منصوری همچنین با اشاره به برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی در قالب برنامه‌های برنامه ششم توسعه اظهار کرد: براساس این طرح از 44 هزار روستای کشور 490 روستای کانونی انتخاب شد که بیشترین مراوده و داده، ستانده را با روستاهای اطراف دارد.

وی عنوان کرد: بر مبنای ظرفیت‌های هر منطقه و توانمندی‌های آن با کمک نهادهای عمومی غیردولتی طرح‌هایی توسعه‌ای اجرایی می‌شود که تاکنون در 128 روستا به صورت پایلوت بدون دریافت یک ریال وام اجرا شده و آثار بسیار ارزشمندی هم در پی داشته است.

منصوری تصریح کرد: براساس برنامه تلاش می‌شود این طرح به سطح یک هزار روستای کشور توسعه یابد.

اشتغال روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر